5 жовтня 2020 р. Міністерство цифрової трансформації провело Diia Summit, де презентувало результати роботи за рік та масштабне оновлення «Дії» – нові електронні послуги у застосунку та на порталі.
У презентації взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та команда «Дії». Представники Уряду надали статистику, що на сьогодні порталом державних послуг «Дія» користується понад мільйон українців. Тут доступні 27 державних послуг та інформація з шести реєстрів у особистому Електронному кабінеті громадянина https://thedigital.gov.ua/news/diia-summit-novi-cifrovi-poslugi-ta-dokumenti
6 жовтня 2020 р. на практичному занятті студентів першого курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» з дисципліни «Державні послуги та маркетинг державних послуг» було проаналізовано основні шляхи впровадження «цифрової держави» (або «держави в смартфоні») сьогодні в Україні. Серед яких визначили нові послуги на порталі «Дія»:
Понад пів року мобільний застосунок «Дія» залишається одним серед найпопулярніших в українських користувачів. Сьогодні у «Дії» – вже понад п'ять мільйонів українців. Тут доступні шість цифрових документів: ID-картка, біометричний паспорт, водійське посвідчення, техпаспорт, страховий поліс, студентський квиток.
На Diia Summit Мінцифри презентувало одразу три нові документи у «Дії». Перший – свідоцтво про народження дитини. Батьки семи мільйонів дітей відтепер завжди матимуть цей документ у смартфоні. Вони зможуть зручно користуватися ним у будь-яких життєвих ситуаціях завдяки шерингу документів. Разом зі свідоцтвом про народження також відображатиметься і актуальне місце проживання дитини.
Також у «Дії» 2.0 з’явиться довідка внутрішньо переміщеної особи. Відтепер вона буде доступна у цифровому вигляді для понад 1,5 мільйона громадян.
Цифровий ІПН (податковий номер) – ще один новий документ у застосунку. Понад 30 мільйонів українців наразі користуються ІПН. Відтепер цей папірець буде непотрібний, адже буде доступний у смартфоні. За допомогою цифрового шерингу документа його електронну копію можна буде передавати державним органам та бізнесу за секунду.
Крім того, Мінцифри постійно працює над посиленням безпеки мобільного застосунку «Дія». Застосунок отримав атестат КСЗІ. Також було проведено два pen-тести для підтвердження безпечності мобільного застосунку.
1 листопада цього року Мінцифри проведе bug bounty «Дії».
Зручні та доступні державні послуги, документи у смартфоні – вже реальність для українців. Відтепер є ще більше цифрових можливостей для громадян та бізнесу https://thedigital.gov.ua/news/diia-summit-novi-cifrovi-poslugi-ta-dokumenti
Отже, до змісту навчальних дисциплін спеціальності «Публічне управління та адміністрування» включається вивчення сучасних вимог та технологій взаємодії управлінців «Цифрової держави» з інформаційним суспільством. Особливо сприяє цьому сучасна навчально-лабораторна база кафедри публічного управління та адміністрування.
Відео презентації Мінцифри https://www.youtube.com/watch?v=nq0OGXm7fTg&feature=emb_logo