Наша Батьківщина давно потерпає від засилля інформації, яка руйнує життя українців. І руйнує не інформація про кризові явища, а саме хибна або просто неправдива інформація, яка покликана змінити мислення людей у країні, нав’язати хибну думку та вказати хибний шлях розвитку подій, процесів та життя країни в цілому. Навіть не втручаючись у політичні події, навіть не приєднуючись до обговорень кризових тем у країні, кожна людина знаходиться під руйнівним інформаційним впливом за рахунок засиллю саме хибної інформації.
А що вже казати про реалії України, яка стала світовим епіцентром гібридних війн. Ми вже звикли, що гібридна війна – це наша реальність. Але у основі зародження такої війни, як правило, передує, а потім і прогресує інформаційне засилля хибної інформації, інформаційний тероризм, інформаційно-психологічні маніпуляції свідомістю населення і т.ін. І важливо, що в інформаційній війні можливий лише поетапний захват територій. Тому, маючи в країні хоч маленький інформаційно уражений регіон, можна сказати, що й вся країна знаходиться у зоні інформаційної небезпеки, а значить і національна безпека країни повністю не може бути забезпеченою.
У суспільному житті поширення хибної інформації ми приймаємо як даність, як звичайний хід життя. Розуміємо, що протидіяти цьому явищу ми можемо, але діємо здебільшого навмання. І справа в тім, що це явище із засиллям такої руйнівної інформації в країні насправді не є звичайним, як ми часто думаємо. Цей стан можна визначити як нав’язану хворобу, у яку навмисно занурюють наше суспільство ззовні. Оскільки суспільство є системою, (так би мовити, одним цілим організмом) то, звісно, повноцінне життя та процвітання окремо взятої людини або родини (як елементу цього організму) у такому суспільстві не є можливим. Також це стосується і всіх процесів у суспільстві – економічних, політичних, соціальних. Їх повноцінний розвиток також не є можливим. Постійно ми витрачаємо чимало власних ресурсів (матеріальних, моральних, життєвих та ін.) на протидію такому засиллю. Однак, якщо національний інформаційний простір країни буде ураженим, він буде сприяти розхитуванню державництва та унеможливить ефективний розвиток суспільства. І так само відбувається і у бізнесі із його інформаційним простором.
Звісно, що національний інформаційний простір є надскладною мультисистемою. Для того, щоб управляти такою системою вкрай потрібні не просто управлінські знання, а знання саме з державного управління. І хоч інформаційний простір бізнес-системи за масштабами є значно меншою, основні принципи управління ним лишаються тими ж, що і у державі.
Тому фахівці, які здатні працювати саме над такими завданнями і у державному управлінні, і в кожній серйозній бізнес-структурі, сьогодні вкрай потрібні і є чи не най оплачуваними фахівцями на ринку праці. І ця професійна підготовка вперше в Україні розпочинається в університеті телекомунікацій:
Університет телекомунікацій впроваджує новітню Освітню Програму (ОП) підготовки унікальних фахівців, здатних професіонально забезпечити:
Фактично вперше в Україні університет телекомунікацій розпочав підготовку експерта-аналітика для управління на державному рівні та на рівні великого бізнесу інформаційною безпекою, спроможного ефективно протидіяти ймовірним та реальним інформаційним загрозам й небезпекам.
Якщо Вам цікава ця спеціальність, приєднуйтесь до спільноти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»