Сьогодні, 7 листопада 2018 року, в фітнес залі Державного університету телекомунікацій відбувся сеанс «Одночасної гри в шашки»
Шашки - одна з найдавніших ігор. Відомо, що ними захоплювалися ще єгипетські фараони. Стародавні єгиптяни вважали, що шашки винайшов бог мудрості Тот, а стародавні греки приписували створення цієї гри віснику богів Гермесу, покровителю злодіїв і торговців.
Сучасна назва гри "шашки" (checkers) з'явилося від слова, що означає шахову дошку - "checkered" - що в перекладі означає "картатий". Пілігрими, приплили до Північної Америки з тих областей Англії, де гру в шашки було прийнято називати на сучасний лад, стали причиною поширення слова "checkers" у всіх англомовних країнах.
Про популярність шашок у Київській Русі свідчать знахідки археологів. Так, в шарах, що відносяться до 10 століття, були виявлені шашки з каменю, бурштину та глини. Вважається, що ця гра була завезена до Київської Русі вікінгами, оскільки схожі шашки, що належали до тієї епохи, були знайдені в Швеції, Норвегії, Данії та Ісландії. У середньовічній Європі вміння грати в шашки вважалося однією з лицарських чеснот.
Перший Чемпіонат Світу з шашок був проведений в 1847 році і виграний представником Шотландії, Andrew Anderson, який виграв у співвітчизника James Wyllie. Далі турніри проходили постійно і переможцями ставали представники вже не тільки Шотландії, але і інших країн - Англії, США і т.д.
Сеанс одночасної гри — вид масових шашкових змагань, де шашкіст одночасно грає проти кількох суперників. Зазвичай, сеансер грає усі партії білими.
Головним сеансером був студент групи ПД-21, кафедри Інженерії програмного забезпечення Гончар Едуард Олексійович, який є срібним призером обласних командних змагань та чемпіоном України в бліц і супер бліц видах в командній системі в 2018 році. Він вже рік працює тренером з шашок в СК “Олімп” і встиг підготувати трьох чемпіонів Красноградського району та Харківської області.
Приємно відзначити зацікавленість студентів, як учасників, так і вболівальників, прийшло багато. Але Едуарда ніхто перемогти або зіграти в нічию не зміг. Колектив кафедри Інженерії програмного забезпечення вітає Едуарда з ще однією перемогою та титулом ЧЕМПІОН Університету! Едуард ще раз підтвердив, що здібності до програмування та логічне мислення є нерозривними! Бажаємо нових звершень!