Фізика є базовою дисципліною спеціальності «Комп’ютерна інженерія». Одним із основних напрямків удосконалення викладання дисципліни фізика є інноваційний зміст навчання. Викладачі кафедри постійно підвищують свій рівень знань з питань, які безпосередньо стосуються майбутніх фахівців у галузі зв’язку.
Доцент Гориня Людмила Михайлівна проводить заняття з фізики зі студентами кафедри «Комп’ютерна інженерія»
Одним із таких інноваційних питань навчальної програми дисципліни «Фізика» є питання про квантові комп'ютери. Як відомо, квантовий комп'ютер оперує не бітами, а кубітами, що мають значення одночасно 0 і 1, котрі в квантових пристроях здатні перебувати в кількох станах одночасно. Тому обчислення в них здійснюються одночасно, а не послідовно. Для створення уже звичних квантових комп'ютерів зазвичай використовуються іонізовані атоми, зібрані в певні квантові системи. Обчислення в них проводяться за допомогою зміни напряму спінів. Фізики з Корнельського університету розробили квантовий комп'ютер, обчислювальна потужність якого здатна у багато разів перевершити можливості класичних ЕОМ. Пристрій складається з розташованих на мікрочіпі декількох скляних хвилеводів, які кілька разів перехрещуються між собою. Поодинокі фотони подаються на вхід пристрою і детектуються на його виході. Вчені звертають увагу на те, що створений пристрій є фактично квантовим комп'ютером, обчислення в якому здійснюються за допомогою взаємодії фотонів. У ДУТ на кафедрі телекомунікаційних технологій готують фахівців з волоконно-оптичних ліній зв'язку, що створює можливість нашим випускникам цієї спеціальності бути готовим до участі у створенні нових технологій в галузі зв’язку.
Удосконалення методики проведення занять, доброзичливе ставлення до студентів, різні форми допомоги в опануванні базових знань створює умови оволодіння майбутнім фахом, що гарантує випускникам нашого університету отримання високооплачуваної роботи в компаніях-партнерах, з якими співпрацює університет.