Попит на програмістів і розробників в галузі високих технологій у нашій країні зростає з кожним роком. А враховуючи швидкі темпи цифровізації нашої країни, попит на ІТ-спеціалістів буде невпинно зростати.
Існує стереотип, що всі айтішники – це програмісти, але це не так. IТ-галузь об’єднує в собі досить багато різнопланових професій, в тому числі й “нетехнічних”.
Тому Вашій увазі пропонується цикл публікацій про майбутні професії випускників за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, освітньої програми «Технології цифрового розвитку».
Розробник програмного забезпечення - це спеціаліст що займається розробкою алгоритмів та програм для компьютера. Англійською таких спеціалістів називають “Software engineer”, але в звичайному житті саме їх називають “програмістами”.
Розробники ПЗ можуть сворювати та підтримувати операційні системи, веб-сайти, ігри, складні програми для будь-яких потреб. Зазвичай, розробники знають декілька мов програмування та вміють взаємодіяти з різними базами даних.
Найголовніші вимоги, які ставляться до розробника програмного забезпечення – це добрі знання з математики та аналітичний склад розуму. Це базис, на якому ґрунтується оволодіння професією, однак, для того, аби стати хорошим програмістом, цього замало.
Потрібно бути наполегливим у вирішенні задач, але водночас гнучким, щоб застосовувати інші підходи, якщо обраний не дає потрібного результату. Важлива якість для програміста – здатність сприйняття нової інформації та досвіду колег, адже в сфері ІТ все змінюється надшвидкими темпами.
Рівень заробітної плати серед розробник програмного забезпечення залежить від досвіду та знаних технологій. За даними сайту Dou.ua, на випробовувальному терміні (intern/trainee), розробник може отримувати заробітню плату починаючи від $300. Після закінчення випробувального терміну , розробник може отримати кваліфікацію Junior, і згодом стати Middle або Senior. Статистику по мінімальних, середніх, та максимальних заробніх плат для кожної кваліфікації Ви можете розглянути нижче.
Для роботи по спеціальності “Розробник програмного забечення (Software engineer)” в Державному університеті телекомунікацій вичають наступні предмети
Шановні вступники! Чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.
Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologycr