На сьогодні, у зв’язку з запровадженням мораторію на проведення перевірок, у Держпраці не має повноважень щодо самостійного прийняття рішень на їх проведення.
В той же час, впродовж січня-травня 2015 року за постановами слідчих державними інспекторами з питань праці Держпраці взято участь у 318 перевірках на 307 підприємствах.
В ході перевірок виявлено 976 порушень законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За результатами перевірок:
68 матеріалів про адміністративні правопорушення з накладенням штрафних санкцій на суму 164 тис. грн. передано до суду;
106 матеріалів направлено до правоохоронних органів;
33 пропозиції щодо притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності внесено керівникам та власникам підприємств.
У тому числі, державними інспекторами з питань праці перевірено 63 підприємства-божника із виплати заробітної плати, сума заборгованості на яких становила 37 млн. 544 тис. гривень. За їх результатами 55 матеріалів перевірок передано до правоохоронних органів.
При цьому, до Держпраці та її територіальних органів надійшло 7 тис. 287 письмових звернень (заяв, скарг) громадян щодо недотримання роботодавцями вимог законодавства про працю та зайнятість, особисто з цього приводу до державних інспекторів з питань праці звернулося 26 тис. 833 громадянам.
Запровадження обмеження на проведення перевірок є одним із чинників, які негативно впливають на соціально-економічну ситуацію в державі, оскільки спричиняє значне збільшення випадків недотримання роботодавцями вимог законодавства про працю та зайнятість, відповідно і збільшення кількості порушень прав громадян у сфері застосування праці, що призводить до посилення соціальної напруги в суспільстві.