В умовах карантину на кафедрі “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою” згідно концептуально нової освітньої моделі «12 кроків до якісної освіти» триває вивчення професійної англійської мови. У процесі дистанційного навчання використовуються нові форми і методи роботи.
Так, студенти груп УБД-31 та УБД-41 під керівництвом доцента кафедри Мужанової Т.М. провели дослідження англомовних публікацій щодо загроз кібербезпеці та напрямів їх протидії в умовах коронавірусу, розміщених в мережі Інтернет.
Студенти підготували анотації статей англійською та українською мовами, в яких виклали основні тези публікацій. Загалом підготовлено понад 20 робіт, кращі з них представлені нижче.
Пропонуються висновки, до яких прийшли молоді дослідники.
Отже, науковці та практики у сфері кібербезпеки виділяють такі основні виклики, які постали перед фахівцями з кіберзахисту внаслідок пандемії коронавірусу.
Детальніше в анотації Надії Вовк на статтю «Робота вдома під час пандемії коронавірусу створює нові загрози кібербезпеки» (Mauro A., «Working from home during the coronavirus pandemic creates new cybersecurity threats») та Андрія Жовтюка на статтю «Подвійна місія кібербезпеки під час кризи внаслідок коронавірусу» (Bemh J., Kaplan J. «Dual mission of cybersecurity during the coronavirus crisis»
Детальніше в анотації Марії Костроміної на статтю «Чому значення кібербезпеки є більшим під час пандемії коронавірусу, ніж будь-коли» (Davis N. and Pipikaite A. «Why cybersecurity matters more than ever during the coronavirus pandemic» та Матвія Ющенка на статтю «Хакери використовують страх перед коронавірусом, щоб надіслати вам комп’ютерний вірус: як зупинити їх» (Brown D., «Hackers are using coronavirus fears to send you a computer virus: How to stop them»)
Детальніше в анотації Владислава Самка на статтю «Усунення впливів на кібербезпеку наслідків спалаху коронавірусу як виклик для безпеки в Інтернеті» (Okereafor K., Adebola O., «Tackling the cybersecurity impacts of the coronavirus outbreak as a challenge to internet safety»)
Детальніше в анотації Марка Шафаренка на новину Національного центру кібербезпеки «Ключовим організаціям у сфері охорони здоров’я Великобританії та США видано кіберзастереження» (National Cyber Security Center, «Cyber warning issued for key healthcare organisations in UK and USA»)
Вартим окремої уваги є авторський підхід Роберта Р. Акермана, який визначає три сфери реалізації загроз кібербезпеці в умовах пандемії коронавірусу: кримінальна, політична та стратегічна.
Детальніше в анотації Владислава Рожка на статтю «Коронавірус і кібербезпека: три сфери реалізації загроз» (Ackerman Robert R. «The Coronavirus & Cybersecurity: 3 Areas of Exploitation»)
Таким чином, результати аналізу публікацій фахівців з кібербезпеки свідчать про значний вплив пандемії коронавируса на сферу кібербезпеки. Також, результати проведення дослідження підтверджують необхідність удосконалення підходів до забезпечення кібербезпеки, адаптації методів і способів захисту інформації з метою подолання негативних наслідків COVID-19.
Вивчення англійської мови на професійному рівні дозволяє якісно підготувати студентів з урахуванням виконання сучасних вимог потенційних роботодавців за фахом «Менеджмент інформаційної безпеки».
*******