З 10 по 15 червня на кафедрі УІКБ відбувся захист кваліфікаційних робіт випускників бакалаврської освітньої програми.
На захисті було представлено широкий спектр досліджень з актуальних питань управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Студенти досліджували теми, що мають значний практичний вплив на розвиток сучасної галузі ІТ та кібербезпеки, зокрема:
- Методи й засоби виявлення і протидії кіберзагрозам компанії: аналіз актуальних кіберзагроз, таких як DDoS-атаки, зловмисне ПЗ, фішинг, викрадення даних, АРТ-атаки, і розробка ефективних методів їх нейтралізації.
- Забезпечення безпеки Інтернету речей (ІоТ): впровадження комплексу заходів і технологій для захисту пристроїв ІоТ (камер, банкоматів, офісної і побутової техніки, «розумних» систем) і мереж, які вони використовують.
- Розробка систем захисту критичної інформаційної інфраструктури: дослідження принципів і методів побудови надійних систем захисту інформації на об'єктах критичної інфраструктури, таких як енергетичні системи, транспортні мережі, фінансові установи тощо.
- Дослідження технологій безпеки хмарних обчислень: оцінка ризиків кібербезпеки, пов'язаних з використанням хмарних сервісів, аналіз загроз і розробка комплексу заходів для їх мінімізації.
- Запобігання і протидія атакам соціальної інженерії в корпоративному секторі: встановлення специфіки сучасних соціоінженерних методів і вибір методів їх запобігання і протидії, зокрема моніторинг дій і навчання персоналу, пентестинг тощо.
Під час захисту кваліфікаційних робіт студенти продемонстрували:
- ґрунтовні знання та розуміння теоретичних основ інформаційної та кібербезпеки;
- володіння навичками наукового дослідження в галузі ІТ і захисту інформації;
- здатність чітко та змістовно презентувати результати власних досліджень;
- вміння аргументувати і відстоювати своє наукове бачення.
Екзаменаційна комісія високо оцінила рівень підготовки випускників та їхні кваліфікаційні роботи. Більшість робіт отримали рекомендації до публікації у наукових фахових виданнях.
Результати захисту підтвердили, що випускники кафедри УІКБ ДУІКТ володіють необхідними знаннями і навичками для зустрічі з новими професійними викликами і плідної праці в галузі інформаційної та кібербезпеки.
За статистикою, студенти кафедри УІКБ мають високі шанси на працевлаштування. Так, у попередні роки 75% випускників кафедри знайшли роботу в ІТ-сфері протягом 6 місяців після завершення навчання. Провідні українські й міжнародні компанії, такі як «ІТ спеціаліст», «Smart-technologies», ДП «ЕС ЕНД ТІ УКРАЇНА», “РЕАЛЛАЙН” і багато інших, зацікавлені у працевлаштуванні кваліфікованих молодих спеціалістів, які отримали освіту в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.
Вітаємо випускників кафедри УІКБ ДУІКТ з успішним захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо їм успіхів у подальшій професійній діяльності!