Студенти першого та другого курсу кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою інтенсивно залучаються до процесу підготовки населення до національного спротиву в межах співпраці за зазначеним меморандумом. Відвідують спеціально організовані курси, де засвоюють необхідні навички щодо поведінки в кризових ситуаціях.
На одному з таких занять студенти отримали навички орієнтування на місцевості за допомогою компасу, природних ознак, таких як орієнтування за зірками, за мохом на дереві. Також студенти отримали знання зі створення орієнтирів та навчились визначати потрібне місце за їх допомогою.
Студентам було надано інформацію щодо використання мап для орієнтування на території. Отримали інструкції з читання топографічних мап, визначати напрямки руху, відстаней та об’єктів. Крім того, студенти навчились визначати своє місцезнаходження за допомогою читання пунктів та знаків розташованих на мапі.
В навчання також входило передача важливої інформації в великих обсягах за короткий сеанс зв’язку. Це стало викликом для студентів, але вони відмінно впорались з цим завданням.
Всі отримані навички дозволять студентам орієнтуватись у невідомій місцевості та приймати обґрунтовані рішення в ситуаціях кризового характеру.
Проведено заняття з саперно-мінної справи, наочно продемонстровано зовнішній вигляд небезпечних предметів. Студентам доведено, що сьогоднішні реалії створюють серйозні загрози для життя цивільного населення, особливо в місцях, де проходили бойові дії. Була приділена висока увага щодо заборони пересування лісом та парками, проінформовано про існування можливих загроз від різних підозрілих або навіть повсякденних речей, які знаходяться не у відповідному їм місці.
Також інструктор приклав дуже багато уваги правилам поводження в разі виявлення даного типу речей та алгоритму дій під час їх виявлення. Наступним етапом курсів для студентів було проведено заняття з першої домедичної допомоги на основі алгоритму MARCH, особливо акцентовано на випадках масивних кровотеч від уламкових поранень з практичною демонстрацією накладання турнікету та тампонування уражених кінцівок. Студентам було продемонстровано як правильно покласти людину в стабільне бокове положення та відповідний контроль за постраждалим.
Слід зазначити високий професіоналізм інструктора в питаннях першої домедичної допомоги, його підхід та підлаштування даного алгоритму саме для цивільних, з відповідними порадами, які дії слід виконати під час даних ситуацій на прикладі ДТП.