10.10.23 об 11.20 в актовій залі для студентів 1-го курсу Навчально-наукового інституту захисту інформації (ННІЗІ) Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій було проведено інструктивне заняття щодо заходів безпеки життєдіяльності.
Заняття проводив директор ННІЗІ Савченко Віталій Анатолійович. На занятті були присутні всі студенти навчальних груп 1-го курсу, їх куратори та завідувачі кафедр інституту!
Безпека життєдіяльності в Україні – невід’ємна частина нашої реальності, без якої ми б не змогли продовжувати вчитися жити. Для того, аби зберегти життя та здоров'я, кожен з нас повинен знати, як поводитися у випадку небезпеки, як захистити себе та інших.
Треба всім уяснити, що безпека життєдіяльності – це комплекс заходів та принципів, спрямованих на запобігання та управління ризиками, які можуть загрожувати життю, здоров'ю і благополуччю людей під час виконання різних видів діяльності.
Міністерство освіти і науки України розробило алгоритм дій для викладачів у разі небезпеки для життєдіяльності з метою забезпечення безпеки студентів та персоналу навчальних закладів. Цей алгоритм включає в себе докладні інструкції щодо поведінки викладачів під час різних надзвичайних ситуацій, таких як природні катастрофи, пожежі, терористичні загрози або будь-які інші загрози безпеці.
Викладачам рекомендується вивчити цей алгоритм і провести тренування зі студентами для того, щоб всі учасники освітнього процесу знали, як діяти в небезпечних ситуаціях. Особлива увага приділяється планам евакуації, використанню першої медичної допомоги та взаємодії з екстреними службами.
Метою цього алгоритму є максимальний захист життя та здоров'я всіх учасників навчального процесу в найрізноманітніших ситуаціях небезпеки.
У своїй доповіді директор інституту детально доклав як треба поводитися студентам і всім учасникам освітнього процесу у разі небезпеки. З отриманням сигналу про небезпеку, студенти під керівництвом старости виходять з аудиторій верхніх поверхів, де проходили заняття, та праворуч сходів спускаються до відповідного місця, яке призначене для різних ситуацій, де по можливості продовжуються заняття і залишаються там до зникнення небезпеки. Староста перевіряє наявність студентів, продовжує вести їх облік. Після завершення небезпеки староста організує повернення студентів до запланованих заходів освітнього процесу.
Старостам і кураторам навчальних груп рекомендовано проведення регулярних інструктажів для закріплення отриманих знань.