14 і 16.03 23 року на кафедрі «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» (УІКБ) студенти груп УБД-21 і УБД-22, спеціальності “Кібербезпека” (спеціалізація “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою”) був проведений захист результатів ознайомчої практики. Керівники і відповідальні за проведення ознайомчої практики доцент Якименко Ю.М. і асистент Запорожченко М.М.
Кафедрою викладаються основні дисципліни, які дозволяють студентам вивчити основи забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки підприємств (організацій) і держави, побудови і функціонування систем управління інформаційною безпекою, методологічні підходи до дослідження систем управління в сфері інформаційної безпеки та вироблення рекомендацій щодо їх вдосконалення. Але тільки практика дозволяє підтвердити рівень отриманних теоретичних знань і сформувати компетентного фахівця, який володіє практичними навичками виконання робіт в області управління інформаційною та кібернетичною безпекою.
Попит на спеціалістів з кібербезпеки зростає з кожним роком. Працедавці зацікавлені у молодих і освічених випускниках нашої кафедри, надають їм місця для проходження практики ще зі студентської лави, а в подальшому працевлаштовують кращих фахівців-початківців на перспективні і високооплачувані посади.
До початку ознайомчої практики була проведена зустріч студентів з представниками кіберполіції і та двома спеціалістами з компаній міста Києва, які є випускниками нашої кафедри у 2023 році. університету. Під час зустрічів розповідалось про те,наскільки важливо вчити щось нове, та які навички та вміння потрібно мати для роботи в сфері кібербезпеки.
Під час проведення зустрічі з кіберполіцією розповілось про проект Мрія, актуальність і важливість якого не можливо просто описати в складні сучасні умови для України.
Практика включала ознайомлення з діяльністю компаній міста Києва, які погодились прийняти участь в навчальному процесі з питань управління інформаційною та кібернетичною безпекою:
1. Компанія Сгеdit Рlus Україна, яка створює можливості, що стимулюють фінансовий прогрес за допомогою інновацій. При цьому показана відповідальна роль системного адміністратора у вирішенні певних проблем- у забезпеченні безперебійної роботи інтернету в офісі і інші.
2. Компанія CLOUDY, займається інфраструктурами та створенням програмного забезпечення для стартапів та пілот проектів великих компаній. Основні посади в компанії: Програміст в написанні програмного забеспечення, Адміністратор баз даних, Аналітик кібербезпеки, тестировщик
3. АО БІЗНЕСТЕХНІКА, займається в тому числі ремонтом комп'ютерів і периферійного обладнання
4. АТ УКРКАРТ - компанія Українська національна розрахункова картка. Більшість робітників працюють в сфері інформаційних технологій та розробки програмного забезпечення (в(ФОП), що може бути виконано за допомогою персональних комп'ютерів та різних програмних інструментів.
5. Кіберполіція - Департамент кіберполіції Національної поліції України.
6. Terrasoft — українська компанія з розробки ПЗ, заснована у 2022 році, входить до групи компаній Creatio, офіси діють у Києві, Нікосії, Бостоні, Варшаві, Лондоні, Мельбурні. Продукти компанії автоматизують бізнес-процеси, компанія створює CRM-системи. CRM-система (Customer Relationship Management) означає «управління взаємовідносинами з клієнтами», розрізнені інструменти ведення бізнесу об'єднуються в налагоджену систему.
7. IT Specialist - українська компанія-інтегратор,заснована в 2014 році. Вона об’єднала в одну команду висококласних, досвідчених і сертифікованих фахівців сучасного ринку ІТ.
8. Компанія «Хелсі» - медична інформаційна система для закладів охорони здоров'я та медичний портал для пацієнтів в Україні.
Медична інформаційна система автоматизує роботу закладу охорони здоров‘я, лікаря, лабораторії, стаціонару, ведення електронних медичних карток. Система має зручний та зрозумілий інтерфейс, допомагає формувати звіти, має вбудований конструктор бланків і форм медичних документів та функціонал для роботи
9. Державний центр кіберзахисту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України є державною установою, яка входить до загальної структури Держспецзв’язку.
10. Криворізький відокремлений підрозділ Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій. Визначені:
1. приклади актуальних професій в області кібербезпеки: Спеціаліст з інформаційної безпеки. Спеціаліст з безпеки мереж. Аналітик з кібербезпеки. Спеціаліст з кіберзахисту. Спеціаліст з кібербезпеки інтернет-сервісів.
2. Вимоги до працівників у сфері кіберзахисту: Знання про операційні системи.
Знання про архітектуру мереж та мережеві протоколи. Знання про криптографію та безпеку мережевих протоколів. Знання про різні види загроз. Знання про законодавство в галузі кіберзахисту та вимоги до безпеки даних.
Проведення практики показала її успішність, яка відображена в відгуках самих студентів-учасників:
*****