Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Результати проходження практики студентами четвертого курсу спеціальності телекомунікації та радіотехніка

12:05, 16-05-2023

Цього року наші студенти проходили переддипломну практику в різноманітних компанія, що дозволило їм отримати нові знання і закріпити отримані навички, які вони використовують у роботі зі своїми атестаційними працями.

 

Паламарчук Ігор, Міністерство у справах ветеранів України

Переддипломна практика проходилась мною у Міністерстві у справах ветеранів України. Оскільки моя спеціальність пов’язана з телекомунікаціями, я влаштувався у Відділ системної інтеграції, Департаменту цифрового розвитку цифрових трансформацій та цифровізації. Мене з радістю прийняли в новий колектив та допомогли розібратись з моїми обов’язками та роботою в подальшому.

Практика почалась з інструктажу, пояснень правил безпеки та ознайомлення з робочим місцем. Надалі я працював з мережевим обладнанням, ПК та додатково документами.

В мої обов’язки входило:

  • Налаштування VPN підключення та забезпечення віддаленої роботи працівників Міністерства
  • Робота з системою електронного документообігу
  • Налаштування автоматизованих робочих місць для безперебійної роботи працівників Мінветеранів
  • Підключення та встановлення серверів для інформаційної бази
  • Робота з програмами для системного адміністрування та моніторингу мережі, такі як Zabbix, ArcSight


Подобєдов Максим, компанія «Баярд 9»

Я вже втретє проходжу практику у компанії «Баярд 9». Дана компанія працює на ринку надання послуг з охорони мереж роздрібної торгівлі АТ «Рітейл Групп» (ТМ «Велика Кишеня», ТМ «Велмарт», ТМ «ВК Експрес», ТМ «BК SELECT») понад 9 років. В штаті компанії понад 1000 робітників.

В 2021 я проходив ознайомчу практику, в 2022, незважаючи на війну, що почалась, — виробничу, а зараз, в 2023 — переддипломну. Усі три практики були різними, але після кожної залишилось багато нових знань, вмінь, знайомств та приємних спогадів.

У зв’язку зі специфікою переддипломної практики, а саме необхідності в здійснені пошуку та відбору потрібних науково-практичних джерел інформації, аналізу фактичного відібраного матеріалу, а також виконання відповідних теоретичних досліджень за темою моєї атестаційної роботи бакалавра «Методика створення та впровадження системи резервування даних для інформаційної системи підприємства», більшість часу практики я проводив у процесі пошуку та аналізу інформації про системи резервного копіювання (РК) та відновлення. Спілкувався з технічними спеціалістами бази практики, що відповідають за РК, дізнавався специфіку та труднощі їхньої роботи, особливості налаштування РК для багатьох різних інформаційних систем (ІС) підприємства, звертався до них для отримання консультацій щодо пошуку джерел інформації по темі дипломної роботи. Крім цього, мені довелося ознайомитися із вмістом багатьох статей на тему РК та відновлення від спеціалістів компаній постачальників систем резервування даних таких як «Veeam Software», «ITEZ», «UBackit», «Oracle», «Dell Technologies»  та багато інших. Дізнався що магнітні стрічкові накопичувачі використовуються в сфері резервного копіювання ще у наш час, оскільки даний тип накопичувача дозволяє досить дешево зберігати дані впродовж багатьох років. Але при низьких витратах на самі магнітні стрічки, обладнання для запису та відновлення даних з них коштує дуже дорого.

Також цікавим фактом для мене виявилося те, що одним з важких та важливих завдань адміністратора системи РК, є переконання керівництва компанії в доцільності виділення фінансових ресурсів на створення та підтримку системи РК. Звісно що в ідеалі мають бути зарезервовані всі важливі дані різноманітних ІС, з використанням сучасних підходів, методів та ПЗ, але на всі ці складові процесу РК необхідні фінанси. В даному питані необхідно витримувати баланс між витратами на систему РК та можливими фінансовими і репутаційними (іміджевими) збитками компанії.

Підводячи підсумок по проходженню переддипломної практики у компанії «Баярд 9», хочу подякувати керівництву та спеціалістам компанії, за їх допомогу в процесі пошуку та аналізу інформації до написання атестаційної роботи бакалавра.


Єфімов Олег, компанія «Автобосс»

Мені дали рекомендацію звернутись до компанії «Автобосс», яка з радістю прийняла мене для проходження практики, та надання важливих знань, які знадобляться мені в майбутньому. Підприємство займається забезпеченням власників автомайстерень та усіх, хто займається заміною скла, якісним продуктом на будь-яке авто. Через це, у компанії вдосталь серверів, тому обслуговування має бути надійним та якісним. Мій наставник дав мені посаду молодшого мережевого адміністратора.

Почалась практика звичайно з теоретичної частини, де мене познайомили з колективом, трохи розповіли про компанію, та найголовніше, показали де я буду працювати та з чим. Завдяки Державному університету телекомунікацій, я вже був знайомий з програмою для моніторингу Network Olympus, тому мені та моєму наставнику було набагато простіше, бо не довелося вчити все з нуля, а лиш освіжити знання, та набути нових.

В мої обов’язки входило:

  1. Підтримка ПО – забезпечував підтримку програмного забезпечення, для комфортної роботи всієї компанії.
  2. Моніторинг – в основному, слідкував за роботою мережі, але й усував помилки, та відновлював роботу після них.
  3. Безпека – використовуючи різні методи, забезпечував безпеку мережі, такі як: Автентифікація, авторизація і тд.
  4. Бекап – резервування даних, для забезпечення збереження даних у випадках аварій та інших ситуаціях.

Не дивлячись на знання програми Network Olympus, мій наставник не давав мені складної роботи, але без діла мене не залишав. Протягом проходження практики не було ніяких проблем з мережею, тому в основному я її моніторив.



Щеглова Олена, компанія Mears Group PLC

З 21 вересеня 2022 року я працюю у Mears Group PLC на посаді Assistant Systems Analyst.

У мої обов’язки входять:

  • → Щоденна підтримка користувачів(перенаправлення завдань під час звільнення; призначення обов’язків при наймі)
  • → Розробка бізнес процесів аби зменшити навантаження на персонал
  • → Автоматизування усіх процесів

У своїй роботі я використовую Workday, програмне забезпечення для керування організацією. Спочатку я вважала, що мої обов’язки будуть обмежуватися лише адміністративними завданнями. Але це не так. Одним із перших моїх завдань було – покращення імеджу бренда. Я почала з системних сповіщень. Проте через обмеження в системі, мені довелося прописувати кожне сповіщення вручну через HTML.

Наступне завдання було – перепис бізнес процесів. Я пройшла усі етапи SDLC: ідеї та розробки, до тестування та підтримки користувачів. Зараз я працюю над розробкою інтеграції для масового редагування в системі через електронні таблиці. Вцілому я задоволенна місцем роботи. Набуті навички під час навчання частково застосовую при виконнані завдань.


Альошин Михайло, ТОВ «Центр мережевого моніторингу»

Я проходив переддипломну практику в компанії «Центр мережевого моніторингу», що є частиною холдингу «Lanet». За час проходження практики я отримав додаткові теоретичні, а також практичні знання з організації, адміністрування та моніторингу мереж, познайомився з професійними спеціалістами та отримав незабутні враження від роботи. Після проходження практики отримав пропозицію влаштуватись на роботу в компанію «Lanet».

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Переглядів: 2 102