За повідомленням джерела, групі японських учених вдалося побудувати бездротову мережу зі швидкістю передачі даних 100 Гбіт/с. Таке досягнення стало можливим завдяки використанню частотного діапазону понад 300 ГГц (з цієї позначки починається Терагерцеве випромінювання), а також квадратурної амплітудної модуляції.
На сьогоднішній день типові швидкості в бездротових мережах досягають сотень мегабіт в секунду, а в кращому випадку - близько декількох гігабіт на секунду. Є також концепції мереж наступного покоління 5G, в яких швидкості можуть досягати десятки Гбіт/с. На думку професора Університету Хіросіми Мінору Фудзісіма (Minoru Fujishima), вже скоро ми зможемо говорити про швидкості порядку кілька терабіт в секунду. Такі можливості пропонують Терагерцеві технології. Вчений налаштований досить оптимістично. Його команда планує розробити схеми терагерцевого приймача, а також схеми модуляції і демодуляції, які можна буде використовувати в надшвидкісних комунікаціях.
Але без ложки дьогтю не обійдеться. У попередніх подібних дослідженнях максимальна швидкість передачі інформації досягалася тільки на відстані близько 10 см. Крім того, з переходом в надвисокочастотний діапазон виникають проблеми при проходженні хвиль крізь перешкоди. Що стосується нового дослідження, то досягнута дальність зв'язку не уточнюється. Відзначимо лише, що Терагерцевий діапазон на даний момент не розглядається серйозно для комерційного застосування і призначений лише для наукових цілей. Його майбутнє застосування буде обговорюватися в 2019 році в ході конференції WRC.
---------
Посилання: http://subscribe.ru//archive/news.3dfx/201602/16061522.html