Коли в 80-х - початку 90-х рух кіберпанків був в моді, всім здавалося, що різні чіпи в мізках, імплантати та інша електроніка, вшита прямо в тіло, це справа недалекого майбутнього. Як виявилося, люди все ж не надто хочуть впроваджувати в свій організм штучні предмети, і тема імплантатів на якийсь час зійшла з перших шпальт наукових журналів, але ненадовго, і нещодавно DARPA оголосило про створення нових імплантатів, що імплантуються в мозок для поліпшення пам'яті.
Минулого тижня, в ході конференції, проведеної в Сент-Луїсі, представник DARPA заявив, що кілька десятків людей, яким вже вживили штучні імплантати, які дають направлені електричні розряди в певні частки мозку, показали значні поліпшення в тестах на перевірку пам'яті.
Мета дослідження, що є частиною програми DARPA з відновлення активної пам'яті, дозволити вченим прочитати і інтерпретувати мозкову активність, що бере участь у формуванні та активації спогадів, а також передбачити, коли людина починає згадувати щось неправильно. У цьому випадку можна використовувати електроди для забезпечення спрямованих електричних розрядів в групи клітин, що відповідають за зберігання пам'яті, в результаті роблячи її більш доступною.
Пацієнтам, що погодився на носіння імплантатів, імплантували їх під час операцій на мозку, не пов'язаних з втратою пам'яті. Хірурги вставили невеликі електроди в зони мозку, що відповідають за формування декларативних спогадів - тобто тих, завдяки яким ми запам'ятовуємо події, час, місця або списки об'єктів -, а також в зони, що беруть участь в просторової пам'яті і навігації.
Згідно з попередніми результатами дослідники змогли не тільки записати і інтерпретувати сигнали, що зберігають спогади, а й поліпшити здатність пацієнтів запам'ятовувати цілі списки об'єктів.
З випуску від 16-09-2015 розсилки «PCNews.ru: щоденні комп'ютерні новини»
http://subscribe.ru//archive/comp.hard.pcnews/201509/16090059.html