Сенсаційна заява віце-президента Microsoft Тері Майерсона, згідно з якому Windows 10 отримають навіть володарі піратських версій ОС Microsoft, виявилася несподіваним подарунком для усіх користувачі ПК. Проте подальші коментарі представників Microsoft сильно заплутали ситуацію. "Газета.Ru" розібралася, що ж насправді чекає власників неліцензійних версій Windows.
У рамках конференції WinHEC в Шэньчжэне Microsoft підтвердила, що фінальна Windows 10 буде доступна вже влітку 2015 року. Але головною сенсацією стала заява Тері Майерсона про "піратську амністію". Це дуже важливий момент не лише для Китаю, але і для Росії, де доля неліцензійних копій Windows все ще досить велика.
На жаль, наступні "уточнення" компанії збентежили і заплутали як звичайних користувачів, так і експертів.
Наприклад, було випущено офіційну заяву, де повідомлялося, що комп'ютери зі встановленою несправжньою версією Windows зможуть оновитися до Windows 10, але статус ліцензії після оновлення не зміниться, і якщо до оновлення на пристрої була встановлена неліцензійна версія системи, то і після оновлення вона залишиться неліцензійним продуктом.
Це сильно злякало користувачів неліцензійних версій Windows і породило різні конспірологічні версії.
Згідно однієї з них, через деякий час після оновлення піратської копії до Windows 10 велика частина функцій системи буде заблокована, а з тих, що усіх оновилися зажадають сплатити вартість ліцензії.
За іншою версією, на оновлену таким чином Windows не приходитимуть оновлення безпеки.
Насправді ситуація виявилася дещо простіше, ніж була представлена в багатьох ЗМІ. На прохання "Газети.Ru" представники Microsoft внесли ясність в механізм оновлення системи.
Можливість безкоштовного оновлення до Windows 10 з'явиться у усіх користувачів пристроїв під управлінням Windows 7, Windows 8.1 і WindowsPhone 8.1, за винятком деяких версій систем (Windows 7 Корпоративна, Windows 8/8.1 Корпоративна і Windows RT/RT 8.1).
Ліцензійна версія встановлена на пристрої користувача або піратська - в даному випадку неважливо.
Важливо розрізняти такі поняття, як "справжня" і "ліцензійна" версія Windows.
Що все оновилися до Windows 10 стануть володарями справжньої версії, а ось її ліцензійний статус після оновлення не зміниться.
Тобто, якщо у вас була ліцензійна копія, вона, звичайно, так і залишиться ліцензійною, а якщо піратська, то ви станете володарем "справжньої", але все таки піратській версії Windows 10. На працездатності системи і можливості легально отримувати оновлення це ніяк не відіб'ється, але юридичні риски від використання "піратської винды" залишаться на її власнику. Це в першу чергу торкається ПО, встановленого на ПК компаній і організацій.