Наявні світові тенденції щодо формування нового технологічного укладу, зростання економічної і політичної нерівності, негативної динаміки на багатьох ринках і неспроможності ефективної діяльності багатьох міжнародних організацій, свідчать про значні виклики перед геоекономікою та негайну потребу зміни моделей і векторів економічного розвитку країн.
Військові події в Україні негативно вплинули на всі континенти і країни та проілюстрували формування біполярності світу. У зв’язку із цим, відчутними є негативні тренди економічного розвитку багатьох країн та особливої актуальності набуло питання функціонування економіки країн під час війни. Для України сьогодні особливо важливим є забезпечення функціонування національної економіки в умовах війни та формування стратегії повоєнного відновлення національної економіки.
Викладачі та аспіранти кафедри менеджменту здійснюють наукові дослідження проблематики післявоєнного відновлення економіки України та продемонстрували результати своїх наукових досліджень, прийнявши участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансово-кредитне та обліково-аналітичне забезпечення післявоєнного відновлення економіки України», присвяченої 50-річчю кафедри статистики та економічного аналізу, 30-річчю кафедри фінансів та 25-річчю кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Було презентовано доповіді кандидата економічних наук, доцента, завідувача кафедри менеджменту Насад Н.В. на тему «Стратегія управління персоналом в післявоєнний період»; доктора економічних наук, професора, професора кафедри менеджменту Гудзь О.Є. - «Економічні виклики та можливості розвитку вітчизняних підприємств в умовах післявоєнного відновлення»; доктора економічних наук, професора, професора кафедри менеджменту Зеліско І.М. та аспірантки Айсулу Асан - «Цифрова трансформація підприємств в умовах післявоєнного відновлення економіки України»; кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри менеджменту Маковецької І.М. - «Стратегічні тенденції розвитку підприємств України у післявоєнний період» .
Конференція надала можливість для дискусії з важливої проблематики, обміну досвідом та науковими ідеями для вітчизняних, іноземних науковців, представників бізнесу та державних органів влади.
Особливу увагу було приділено головним трендам повоєнного економічного відновлення України, яке повинно бути певною трансформацією, а не відбудовою до рівня, що був досягнутий перед війною. Потужна модернізація передбачається не тільки стрімкою у плані застосування інноваційних технологій та динамячних інфраструктурних перетворень, але й радикальною щодо економіки і суспільства в цілому.
По завершенню конференції було сформовано резолюцію, яка буде презентована та обговорена у наукових та державницьких колах України.