Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

30 квітня виповнюється 99 років з дня народження Клода Шеннона

20:41, 19-04-2015

Клод Шеннон народився 30 квітня 1916 року в місті Петоцки, штат Мічіган. Томас Едісон був його далекім родичем.

 

Молодий Клод захоплювався конструюванням механічних та автоматичних пристроїв. Він збирав моделі літаків і радіотехнічні пристрої, створив радіокерований човен і телеграфну систему між будинком свого друга і своїм будинком.

У 1932 году Шеннона Було зараховано до Мічіганського університету, де він обрав курс, відвідуючи який майбутній учений познайомився з роботами Джорджа Буля. У 1936 році Клод закінчує Мічиганський університет, отримавши ступінь бакалавра за двома спеціальностями: математика і електротехніка. Він влаштовується працювати в Массачусетський технологічний інститут (MIT). Там він працював асистентом-дослідником на диференціальному аналізаторі Ванневара Буша - аналоговому комп'ютері. Вивчаючи складні, вузькоспеціалізовані електросхеми диференціального аналізатора, Шеннон побачив, що концепції Буля можуть отримати гідне застосування.

Стаття, що написана з його магістерської роботи 1937 року «Символьний аналіз реле і комутаторів», була опублікована в 1938 році у виданні Американського інституту інженерів-електриків (AIEE). За неї Шеннон був нагороджений Премією імені Альфреда Нобеля АІЕЕ в 1940 році. Цифрові ланцюга - це основа сучасної обчислювальної техніки, таким чином, результати його робіт є одними з найбільш важливих наукових результатів ХХ сторіччя. Говард Гарднер з Гарвардського університету відгукнувся про роботу Шеннона, як про «можливо, найважливішою, а також найвідомішою магістерською роботою століття».

Шеннон є засновником теорії інформації, що знайшла застосування в сучасних високотехнологічних системах зв'язку. Він зробив величезний внесок у теорію імовірнісних схем, теорію автоматів і теорію систем управління - області наук, що входять в поняття «кібернетика». У 1948 році запропонував використовувати слово "біт" для позначення найменшої одиниці інформації. Саме Клод Шеннон вперше почав вивчати криптографію, застосовуючи науковий підхід.

На сьогоднішній день всі системи цифрового зв'язку проектуються на основі фундаментальних принципів і законів передачі інформації, розроблених Шенноном. У відповідності з теорією інформації, спочатку з повідомлення усувається надмірність, потім інформація кодується за допомогою кодів, стійких до перешкод, і лише потім повідомлення передається по каналу споживачеві. Саме завдяки теорії інформації була значно скорочена надмірність телевізійних, мовних та факсимільних повідомлень.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Переглядів: 6 275
Вступ до магістратури
лише за ЄВІ
та вступним випробуванням


за спеціальністю 029 Інформаційна бібліотечна та архівна справа