Навчальний процес підготовки фахівців за спеціальністю 125 Кібербезпека в нашому Університеті є направленим на вивчення студентами найкращих та найсучасніших технологій. Зокрема, такими рішеннями в галузі забезпечення кібербезпеки корпоративних інформаційних систем є продукти IBM Security.
Осінній семестр для студентів третього курсу спеціальності 125 Кібербезпека є складним, визначальним та важливим. Під керівництвом доцента кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Гахова Сергія Олександровича майбутні фахівці з кібербезпеки почали вивчати клас інформаційних систем SIEM на основі програмного комплексу IBM QRadar SIEM.
Необхідно підкреслити, що провідна світова дослідницька і консалтингова компанія у сфері інформаційних технологій Gartner дванадцять разів поспіль називала IBM лідером в магічному квадраті Gartner Security Information and Event Management (SIEM). Це говорить про те, що в нашому Університеті вивчаються технології кібербезпеки найкращого світового рівня.
Слід зазначити, що відмінною ознакою застосування SIEM систем є поєднання аналітичної діяльності фахівців щодо стану кібербезпеки корпоративних інформаційних систем та діяльності з адміністрування спеціальних інформаційних систем. Протягом семестру наші студенти будуть опановувати даний підхід до забезпечення кібербезпеки інформаційних систем організацій.
Передумовами для досягнення позитивних результатів навчання є участь викладачів та студентів у програмі IBM Academic Initiative. Саме такі програми надають можливості щодо наповнення сучасним змістом навчальний процес підготовки майбутніх фахівців з кібербезпеки.
9 вересня до нас у гості завітали представники Національної енергетичної компанії «Укренерго» Дмитро Рижков, Ігор Довгуша та Денис Колотухін, які зустрілися зі студентами та викладачами.
Необхідно відмітити, що наші гості є випускниками кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки та вже стали висококласними фахівцями з кібербезпеки, які успішно працюють в такій великій компанії, як НЕК Укренерго.
Дмитро Рижков, Ігор Довгуша та Денис Колотухін розповіли про те, як здійснювалося їх становлення як фахівців з кібербезпеки, поділилися досвідом роботи на Security Operations Center компанії та висловили своє бачення того, що необхідно знати та вміти сучасним фахівцям з кібербезпеки. Спілкування з нашими гостями було дійсно корисним та жвавим.
Протягом осіннього семестру наші студенти будуть опановувати методи та засоби моніторингу стану кібербезпеки та реагування на інциденти корпоративних інформаційних системах. Бажаємо студентам натхнення та успіхів в цій нелегкій справі.