З метою підготовки висококваліфікованих спеціалістів, які повинні відповідати потребам сучасного ринку праці, в Університеті були ретельно вивчені та проаналізовані вимоги до фахівців провідних компаній-партнерів вищого навчального закладу, вимоги потенційних роботодавців та враховані побажання студентів нашого Університету.
Були визначені шляхи реалізації нової освітньої моделі, які представлені нижче.
Особлива увага в університеті приділена посиленню практичної складової навчання. З цією метою вивчення професійно спрямованих дисциплін сплановано починати з першого курсу. Для вивчення дисциплін професійного спрямування, до викладення яких залучені фахівці, виділено більше 50% годин усього навчального часу. В межах кожної навчальної дисципліни відведено не менш ніж 50% часу на практичні заняття.
Створена сучасна навчально-лабораторна база. На кафедрі інформаційних систем та технологій створено інформаційний центр, що забезпечує навчання студентів пошуку інформації з використанням основних пошукових систем Google, Yahoo, Bing у базах даних глобальної інформаційної інфраструктури.
Налагоджена система видачі сертифікатів. Наявність міжнародного сертифікату надає нашому випускнику переваги під час працевлаштування на роботу, отримання більш гідної та високооплачуваної посади, а також можливість працевлаштуватися за кордоном.
Посилена підготовка з англійської мови. Підготовка буде проводитись на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі - 3 пари занять на тиждень, на 3-5 курсах – 2 пари занять на тиждень. Це забезпечить вивчення технічної англійської мови на рівні вільного володіння та засвоєння її на рівні міжнародного стандарту В2.
На першому курсі для всіх спеціальностей започатковано викладання дисципліни «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Вона є унікальною, подібної дисципліни немає в жодному вищому навчальному закладі. У сучасному суспільстві вільний доступ о будь-яких джерел інформації відіграє вирішальну роль, тому в ході проведення практичних занять буде надана можливість навчитися основам пошуку інформації у пошукових системах та електронних бібліотеках.
Для уміння успішно працювати в команді компанії, вже з першого курсу в навчальний процес впроваджено дисципліни «Ділові комунікації» та «Групова динаміка і комунікації», які будуть викладатися для студентів усіх спеціальностей. А на 3-му курсі введено дисципліну «Засади відкриття власного бізнесу», яка надасть знання особливостей підприємницької діяльності в реальному бізнес-середовищі, що є вкрай необхідним для сучасних фахівців.
Студенти за власним бажанням можуть навчатися в нашому Університеті за програмою підготовки офіцерів запасу та отримати офіцерське звання. Навчання здійснюється за престижними та високоінтелектуальними спеціальностями: організація зв’язку та кібербезпека, які є затребуваними у Збройних Силах України та інших силових структурах.
Таким чином, реалізація концептуально нової освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці.
Випускник Державного університету телекомунікацій під час професійної діяльності буде здатний практично виконувати обсяг покладених на нього завдань, при цьому вільно володітиме іноземною мовою та буде спроможним встановлювати ефективні ділові контакти з вітчизняними та іноземними партнерами на користь компанії чи власного бізнесу.
Беззаперечно, випускник Державного університету телекомунікацій буде фахово підготовлений краще за випускників усіх інших університетів!