Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Безкоштовні онлайн-курси та ресурси для IT-спеціалістів

11:57, 22-06-2023

Через війну велика кількість спеціалістів в IT та інших сферах втратили роботу. Особливо складно знайти позицію світчерам, Trainee та Junior-фахівцям з невеликим досвідом. Тому ми вирішили зібрати список безкоштовних курсів, вебінарів та додатків, які допоможуть покращити знання у різних сферах, аби все ж таки отримати такий необхідний job offer.

 

Платформи з IT-курсами

  • IT-Generation — грантове навчання для українців на різних IT-курсах від Мінцифри. Воно доступне для світчерів та студентів без досвіду роботи у сфері. Доступні курси з розробки, діджитал-маркетингу, тестування тощо. Серед шкіл-партнерів: StartUp Academy, IAMPM, Choice31, Laba, DAN.IT та інші.
  • ЕРАМ University — набір курсів та менторингових програм від компанії EPAM. Кожний напрямок має свої унікальні вимоги та потребує здачі вступного іспиту (єдина загальна вимога — знання англійської на рівні В1). Так, наприклад, у вересні буде доступний менторинг по JavaScript.
  • Coursera — відома платформа з безкоштовними курсами та навчальними програмами по всьому світу. За тематикою Informational Technologies, Data Science та Computer Science можна знайти понад 170 курсів англійською мовою.
  •  Prometheus — ресурс з онлайн-курсами українською. Можна знайти безкоштовні курси в тематиці основ програмування, Java, R, Python та JavaScript (для веб), Machine Learning, візуалізації даних, командного управління тощо.
  • ITVDN — різні відеокурси з програмування у вільному доступі. Наявні курси з C#, TypeScript, Python, Django, Java, UI/UX-дизайну, тестування тощо.
  • Projector Humanitarium — українська онлайн-школа креативних професій. Команда відкрила доступ на 12 курсів, серед яких: Історія геймдеву, Як працює композиція, Як працює колір тощо. Щоб відкрити доступ, потрібно зареєструватися та ввести промокод 0688-5072 (він буде діяти до нашої перемоги та місяць опісля).
  • Фонд Projector Institute — фонд для навчання 5000 українських жінок, які через війну були змушені переселитися за кордон або у безпечніше місце всередині країни, новим професіям у креативних та IT-індустріях. Плануються курси з Project Management, Graphic Design, Motion Design, SEO Specialist, Interface Designer, PPC Specialist, Data Scientist, Data Analyst тощо.
  • Skillsetter —  серія курсів з теми Project та Product менеджменту: позиціонування продукту, управління командою та проєктами, взаємодія з розробниками, продуктові метрики, аналіз ринку та конкурентів, юніт-економіка і як пройти відбір до IT-компанії.
  • Genius — платформа пропонує безкоштовний доступ до Project-менеджер до кінця червня. Однак бажаючі зможуть продовжити свій доступ на 12 місяців з 20 по 24 червня за виконання завдання в цьому Telegram каналі.
  • Рекрутинг від SocialTalent —  безкоштовний доступ на шість місяців до бази знань європейських фахівців з рекрутингу. Підходить для бажаючих працювати на ринку Європи та США. Необхідне знання англійської.
  • 1000+ ІТ-стипендій від Beetroot Academy — курси від продуктової IT-компанії в Україні. Зараз у 1000+ українців є можливість отримати стипендію. Всі повнолітні можуть подати заяву на навчання з Front-end, Python або С#  розробці, UI/UX дизайну, QA Manual, HR Generalist, Project Менеджменту чи бізнес-аналізу в ІТ.
  • Навчання від Вінницької IT-академії —  багатомісячна програма для українців, бажаючих опанувати такі напрямки IT, як програмування, тестування, веб-дизайн (UI/UX), проєктний менеджмент. Додатково пропонується вивчення английскої для IT.
  • Грантова програма від DAN.IT — безоплатне навчання для українських волонтерів. Учасники зможуть пройти курси за одним з таких напрямів: програмування, вебдизайн, аналітика даних, маркетинг, тестування й IT-рекрутинг. Набір триває до 30 листопада.
  • Курси програмування від Avada Media — безкоштовні курси зі стажуванням та можливістю працевлаштування для кращих студентів. Можна розвиватися у таких напрямках: Frontend Development, Backend Development, Mobile Development, Web Development та нейронні мережі.

Безкоштовні курси з програмування, тестування, веб-дизайну

  • IT Basics Course від GlobalLogic Education — двотижневий курс від менторів GlobalLogic. Вони розкажуть про те, як обирати професію в IT, дадуть базові знання Agile-методологій, поділяться корисними інструментами для роботи і навчання. Старт 29 березня, навчання проходить у вечірній час.
  • Basic IT від IAMPM — базовий курс для початківців в IT. Він складається з чотирьох відеолекцій, домашніх завдань та кар’єрного тестування. Допоможе розібратися у типах IT-компаній, технічних та non-технічних позиціях, грейдах, ситуації на ринку праці, базових інструментах.
  • Знайомство з ІТ-професіями від Beetroot — безкоштовний відеокурс для самоосвіти, який допоможе розібратися у різних позиціях у сфері інформаційних технологій. Розглянуть Project Management, UI/UX-дизайн, QA Manual,  Front-End та Python-розробку. Навчатися можна у вільний час, наявні домашні завдання.
  • Марафон Старт в IT від GoIT — інтерактивний марафон для тих, хто хоче розпочати кар’єру в IT. Наявні домашні завдання, фінальний проєкт та можливість проконсультуватися з ментором. На курсі допоможуть розібрати основи HTML і CSS,  особливості хостингу, дадуть поради щодо резюме. Старт 8 грудня.
  • Тест-драйв IT професій від GoIT — курс для тих, хто хоче в IT, але ще сумнівається. Програма включає у себе тест-драйв професії веб-дизайнера, розробника, Project Manager`a та QA-інженера. По закінченню курсу відбудеться тестування, яке допоможе оцінити отримані навики і остаточно визначитися з напрямком в IT.
  • Основи Python з нуля — п’ятиденний курс від Prog Academy. Ви ознайомитесь з основами програмування на Python. На курсі буде практика та розбори вашого коду.
  • IT Career Challenge від UGEN [Доступ до курсу вже закритий] — онлайн-курс з п’яти воркшопів. На ньому розкажуть про IT-професії, дадуть практичні завдання, фідбек та сертифікат про проходження курсу. У створенні курсу взяли участь SoftServe, EY, Genesis, Альфа-Банк Україна, Innoware.
  • Luxoft IT.Explained — серія мітапів від спеціалістів Luxoft про IT сферу загалом. 16 червня розповідатимуть про перспективи розвитку сфери, огляд професій, поради, як обрати спеціальність і як взаємодіяти з IT-компаніями.
  • Вступ до програмування від Campster — на курсі розбираються основи програмування на прикладі Java, вивчають алгоритми, змінні, масиви і матриці, принципи OOP. Є тести для перевірки знань. Можна проходити у власному темпі.
  • Курс програмування від Ш++ — курс допоможе розібратися в розробці програмного забезпечення та IT, навіть якщо у вас не було знань на старті. Початківців навчають на прикладі JavaScript та Java, але вірять у те, що головне не обрати мову, а зрозуміти загальну логіку. Після опанування основ програмування є можливість вибрати інші мови та профільний напрям.
  • Марафон JavaScript розробки від Freshcode — марафон для тих, хто хоче спробувати себе у ролі FullStack JavaScript розробника та створити свій перший веб-застосунок. Старт марафону 30 січня.
  • Марафон вебінарів від Intellias — записи вебінарів для початківців в IT. Розповідають про особливості побудови кар’єри у Frontend: технології, тенденції, фреймворки, а також про підготовку резюме та англійську для розробників.
  • Курс з DevOps-практик в обмін на донати ЗСУ — проєкт для тих, хто бажає опанувати професію DevOps-інженера та підтримати військо донатами на закупівлю амуніції та приладдя. 20 травня 2023 року стартують заняття третього потоку від технічного директора Tucha.
  • Software Engineering School 3.0 — курс для junior- та middle-розробників від компанії Genesis та Києво-Могилянської академії. На курсі розповідають про побудову “чистої архітектури”, контеризацію, віртуалізацію та етапи SDLC. Реєстрація до 17 травня.
  • Основи тестування ПЗ від QA TestLab — курс для всіх бажаючих отримати досвід в сфері тестування. Навчать шукати баги, створювати баг-репорти, тестувати софт, працювати у системах Mantis Bug Tracker та TestLink. Найкращим випускникам запропонують пройти співбесіду на посаду QA Intern в QATestLab. Старт 6 грудня.
  • QA Automation (Java) та Data Engineering від Parimatch Tech Academy — два курси від компанії Parimatch, передбачені практичні завдання, проєкт і оплачуване стажування. Є можливість подальшого працевлаштування. Заявки приймають до 21 вересня (тривалість 3,5 місяця).
  • Genesis Recruiting school — авторський курс від групи компаній Genesis. Програма розрахована на 10 занять, старт — 1 жовтня. Розглянуть особливості рекрутингу у продуктовому IT, етапи найму та сорсингові платформи.
  • Genesis Front-End School — курс про front-end розробку та принципи проєктування. Актуальний для Junior та Middle-фахівців. Реєстрація відкрита до 6 березня.
  • Програмування від SheCodes — онлайн-курс з програмування для біженок з України. Місія проєкту полягає в тому, що навчити жінок кодингу з нуля та дати їм можливість реалізувати себе в новій професії. Навчання проводиться англійською мовою.
  • Основи проєктного менеджменту від Redcamp — насичений відеокурс на два місяці від практика в Product Management. На курсі розповідають про бізнес-моделі, Git, архітектуру додатків, методології та кар’єру. Є тести для перевірки знань.
  • Business Analysis Essentials від e5 — безкоштовний відеокурс для тих, хто хоче почати кар’єру бізнес-аналітика. Розглянуть ключові обов’язки, зони відповідальності бізнес-аналітиків, побудову кар’єри й перспективи професії. Автор курсу має понад 12 років досвіду в ІТ індустрії в ролях бізнес-аналітика, керівника проєктів та продуктів.
  • IT Manager’s Toolkit від e5  — сім лекцій, які допоможуть початківцям на позиції менеджера в IT. На онлайн-курсі розкажуть, як правильно будувати команди, мотивувати співробітників, делегувати й контролювати виконання, давати зворотний зв’язок.
  • Scrum Master Fundamentals від e5 — базовий курс для бажаючих працювати у Project менеджменті. Розповідає про управління проєктами за Agile та Scrum.
  • Основи вебдизайну від Креативної практики — відеокурс для новачків в вебдизайні, містить і теорію, і практику. Навчать розбиратись в анатомії сайтів, адаптивності та кросбраузерності, принципам зручності.
  • Genesis UI/UX School — курс про дизайн в продуктовому IT. Програма складається з трьох блоків: користувацькі інтерфейси/UI, користувацький досвід/UX, продукт та процес. Реєстрація відкрита до 12 лютого.
  • Illustration Beginning Scholarship — курс з ілюстрації для початківців від Projector Creative & Tech Foundation. На курсі говоритимуть про засоби виразності у графіці та про те, як як їх використовувати, щоб завойовувати увагу глядача. Заявки приймаються до 12 травня.
  • Inclusive Web Design — курс від Projector про базові правила дизайну, які допомагають зробити інтерфейс зручним для різних користувачів (у тому числі, для людей із порушеннями зору).
  • QA course від InoXoft — 8 тижнів занять з тестування, на яких навчають, як працювати з документацією, знаходити та описувати баги. Щоб потрапити на курс, необхідно пройти тестове завдання та співбесіду. Старт — 11 квітня (реєстрація до 31 березня).
  • React для початківців від Vitalii Ruban — курс для новачків в IT, які хочуть розібратися з React. Курс розроблює Head of Technical Department в Itera Ukraine, Віталій Рубан. Всі матеріали та відеолекції курсу будуть відкриті та доступні на YouTube. Можна доєднатися до Telegram-каналу курсу, щоб стежити за новинами.
  • Аrtificial intelligence technology — літня школа від Львівського Университету з теоретичним та практичним навчанням у напрямку штучного інтелекту: машинне навчання, основи Python, мобільна розробка для iOS і Android тощо.
  • ASO-марафон від Choice31 — безкоштовний онлайн-марафон про професію ASO-фахівця з домашніми завданнями та можливістю проконсольтуватися з лектором. Проходить 15-20 червня.
  • Фриланс на Fiverr від Boosta — в двотижневому онлайн-курсі описуються методи, сформовані на досвіді роботи з фриланс-платформою Fiverr. Уроки проходять в автоматизованому чат-боті.
  • Фриланс на Upwork — експерти в роботі на Upwork розповідають, як правильно реєструватися, подаватися на проєкти, підв’язати платіжні сервіси на платформі.
  • Front-end, веб-дизайн, тестування від Logos IT academy (100 безкоштовних місць) — курси з IT-напрямків стартують з середини квітня, проходять онлайн. Зарахування проходить на основі двох етапів відбору.

Де вивчати англійську

Щоб зробити вас більш впевненим перед співбесідою англійською мовою, зібрали пул порад від технічного рекрутера ITExpert. Прокачати рівень англійською можуть допомогти:

  • Інтерактивні додатки та сервіси, які стали безкоштовними для українців: Busuu, Ling App, Drops, ENGin, Preply, EnglishDom, LingQ, uTalk, Gramaro.
  • Відкриті уроки та інші безкоштовні онлайн-івенти для українців від Green Forest.
  • Безкоштовні матеріали та завдання англійською від BBC та British Council.

Джерело

Запрошуємо Вас до нашого телеграм каналу щоб дізнаватися більше цікавих новин з життя кафедри ІПЗАС, де також ви зможете знайти всі деталі щодо вступу на нашу спеціальність - 126 Інформаційні системи та технології.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "126 Інформаційні системи та технології" кафедри Інформаційних систем та технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Інформаційних систем та технологій

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціальність: Інформаційні системи та технології

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають основні мови програмування, комп`ютерні мережі, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Місцем роботи випускників можуть бути організації, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, у тому числі на платформі Web, оператори мобільного зв'язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп`ютерні технології.

Спеціальність: Інформаційні системи та технології

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають основні мови програмування, комп`ютерні мережі, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Місцем роботи випускників можуть бути організації, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, у тому числі на платформі Web, оператори мобільного зв'язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп`ютерні технології.

Переглядів: 2 597