ІТ сфера в Україні швидко розвивається та надає багато можливостей для кар'єрного зростання. Тому питання вибору ІТ-спеціальності є актуальним для багатьох випускників українських ВНЗ. Аналітики прогнозують, що до 2024 року ІТ-індустрія в Україні зросте на 50%, тому важливо знати, які спеціальності будуть найбільш затребуваними.
Ця спеціальність залишається однією з найбільш популярних в ІТ-індустрії. Спеціалісти цього фаху займаються розробкою програмного забезпечення для певної структури, розробкою операційних систем,роботою з глобальними та мережами конкретних організацій,веб-сторінками і т.д.
Під час опанування даної професії,студент має вивчити декілька мов програмування: С, С++, С#, PL-SQL, JavaScript, навчитися працювати з СУБД, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS тощо. Для розробника-початківця – це базовий набір знань, адже, виходячи на ринок праці, він ще не знає, з чим конкретно йому доведеться зіштовхнутися на першому робочому місці.
Середня заробітна плата розробника ПЗ по Україні: Від 500$ до 1500$ на місяць.
Ця спеціальність вимагає вміння аналізувати великі обсяги даних і знаходити в них корисну інформацію.Під час роботи працівники цього напрямку,будуть стикатися із такими задачами як:
Тому під час навчання майбутні аналітики даних освоюватимуть наступні предмети: Вища математика, SQL, Мова програмування Python і т.д.
Заробітна плата Аналітика даних по Україні: Від 500$ до 1000$ на місяць.
Це спеціаліст, який займається розробкою вбудованого програмного забезпечення. Вбудована система - це та, яка працює під керуванням комп'ютера. Тобто під це визначення потрапляють усі девайси та гаджети, оснащені апаратною платформою. По суті, ця спеціальність лежить на стику програмування та апаратної інженерії. На відміну від класичних програмістів, Embedded-розробники працюють не тільки з кодом, але і з «залізом».
Головний виклик Embedded-розробника на початку проекту - правильно вибрати апаратну платформу, на якій все реалізовуватиметься. Наступне завдання - вибір та адаптація існуючих реалізованих алгоритмів під обмежені ресурси обраної платформи.
Для цього потрібні навички Kernel, System та Application-інженерії в одній особі. Embedded-розробник не працює з інтерфейсом користувача, базами даних чи файлами складних форматів.
За даними DOU, середньостатистичний український Embedded-розробник має досвід роботи 5-6 років і отримує $880 на рівні Junior, $1750 на рівні Middle та $3500 на рівні Senior. Зарплата тім- та техлідів — близько $4200.
Штучний інтелект є однією з технологій майбутнього, і вимоги до фахівців з цієї спеціальності будуть зростати.Спеціалісти цього напрямку займаються створенням систем, які можуть виконувати завдання, які раніше виконували тільки люди.
Наприклад:
Заробітна плата такого інженера по Україні: Від 500$ до 1000$ на місяць.
Користувацький досвід та дизайн інтерфейсів є ключовими факторами для успішності веб-та мобільних додатків.Ваші обов’язки на цій посаді:
Заробітна плата UX/UI дизайнера по Україні: Від 400$ до 1000$ на місяць.
Це фахівець, який підтримує коректну роботу комп'ютерного та програмного забезпечення, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.Знання які повинен мати кандидат на цю посаду для успішного працевлаштування:
Середня заробітна плата системного адміністратора по Україні: 500$ на місяць.
Це фахівець, який займається написанням, оновленням, виправленням і вдосконаленням алгоритмів для додатків, сайтів і окремих елементів, з використанням різних мов програмування. Результат роботи web-розробника - це інтуїтивно зрозумілі і доброзичливі для користувача цифрові продукти, які ми використовуємо в повсякденному житті. Наприклад,соціальні мережі, розважальні портали, банківський софт,сервіс по перегляду відео тощо.
Середня заробітна плата веб-розрбника по Україні:Від 500$ до 1500$ на місяць.
Задача інженера машинного навчання ― розв'язати бізнес-проблему за допомогою алгоритмів машинного чи глибокого навчання. Інженер займається як розробкою, так і реалізацією (deploying) моделей, працює разом із бізнес-командами. Технології Machine Learning мають дуже широке застосування,наприклад:
“Скілсет” інженера з машинного навчання складається з:
Заробітна плата інженера з машинного навчання складає від 500$ до 1000$ на місяць.
Мережевий архітектор відповідає за створення, підтримку та модифікацію апаратних, програмних засобів та віртуалізованих компонентів мережі IP. Мережеві архітектори не тільки зобов'язані підтримувати знання експертного рівня щодо мережевих апаратних та програмних технологій, але вони також повинні вміти переводити технологічні вимоги мережі в рішення, що приносять користь даному бізнесу. Перелік знань які знадобляться майбутньому мережевому архітектору:
Середня заробітна плата мережевого архітектора по Україні: 500$ на місяць.
Захист від хакерських атак та кіберзлочинців стає все важливішим. Кібербезпека вимагає від фахівців знання в області програмування, мережевої безпеки та криптографії.
Середня заробітна плата працівника даного напрямку по Україні: 500$ на місяць.
ІТ-індустрія в Україні зростає, і будь-яка з вище наведених спеціальностей може стати успішною кар'єрою в майбутньому. Однак, важливо пам'ятати про постійний розвиток та навчання, щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку праці.
А щоб дізнатися які напрямки та дисципліни для вивчення охоплює наша спеціальність, а саме 126 - Інформаційні системи та технології,переходьте за посиланням.
Також, запрошуємо вас до нашого телеграм каналу, щоб переглянути більше інформації про нашу спеціальність.
Бажаємо вам успішно опанувати омріяну спеціальність!