Пароль вважається одним із основних заходів безпеки для будь-якого облікового запису, електронної пошти, соціальної мережі, які зберігають персональні данні користувача. Як правило, через проблеми запам’ятовування багатьох складних комбінацій від різних сервісів користувачі віддають перевагу слабким, самостійно придуманим паролям. У зв’язку з цим популярним стало використання менеджера паролів — додатку, який розроблений спеціально для зберігання реєстраційних даних в зашифрованому сховищі, а також для створення складних комбінацій.
Більшість популярних менеджерів паролів функціонують як хмарні додатки, доступ до яких можна отримати через браузер. В першу чергу, ви можете додати всі свої існуючі облікові записи в менеджер паролів, а потім у випадку реєстрації на нових сервісах ви можете використовувати власні ключові фрази або скористатися вбудованим генератором для створення випадкових та безпечних комбінацій.
Головною перевагою яких є доступ до облікових даних з будь-якої точки світу.
Серед головних недоліків менеджерів паролів є звичайно ж уразливості безпеки. Зокрема нещодавно деякі версії популярних менеджерів паролів для Android виявилися уразливими до фішингових атак, в той час як інші додатки допускали нескінченні спроби введення головного коду.
Студенти кафедри інформаційної і кібернетичної безпеки рекомендують використовувати менеджер паролів як захист своїх даних. Краще всього використовувати менеджер паролів в комплексі з іншими системами безпеки.