Починаючи з 7 травня 1945 року всі викладачі, студенти, а також радіоаматори щорічно відзначають День радіо.
Складно уявити яким могло бути наше життя, якби не труди і копітка робота видатного російського фізика Олександра Попова. Продемонструвавши сеанс радіозв'язку в 1885 році, Олександр Степанович не тільки увічнив себе на сторінках навчальних посібників, а й відкрив новий, дивовижний і захоплюючий світ передачі інформації за допомогою радіохвиль.
Радіоприймальні і радіоприймальні пристрої настільки вдосконалилися за порівняно невеликий проміжок часу, що сьогодні кожен з нас має власний радіоприймач і передавач, який не просто може допомогти зв'язатися з людиною (навіть на іншій півкулі планети), але і відкрити безмежний світ інформації за допомогою Інтернету. І всі ці можливості ховаються в маленькому пристрої під назвою смартфон. Але найголовніша перевага і заслуга інженерів - це відсутність проводів і іншої периферії.
З кожним роком інженери іменитих світових компаній проводять десятки експериментів в області бездротової передачі даних, щоб оптимізувати і поліпшити якісні показники, що ще раз підкреслює наскільки важливим і затребуваним є відкриття А. С. Попова для суспільства.
Свої пропозиції щодо поліпшення систем прийому та передачі інформації з використанням радіохвиль вносить і педагогічний склад кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій. Найголовніше завдання, яке стоїть перед нами і нашими колегами - навчити студента і продемонструвати йому наскільки захоплюючим є світ бездротових технологій.
Колектив кафедри МВТ щиро вітає всіх працівників сфери радіозв'язку і бажає нових відкриттів у своїй сфері! Сподіваємося, що наші співвітчизники ще не раз здивують світове співтовариство своїми досягненнями!
Асистент кафедри МВТ
Кравченко В. І.