У сучасному світі постійно зростає інтерес до такого каналу одержання інформації, як міжнародна комп`ютерна мережа Інтернет. Усі наявні до дійсного часу системи Інтернет-доступу, технології яких найчастіше доповнюють одна одну, формують розгалужену різношвидкісну мережу.
При цьому ріст потреби абонентів до якості доступу, що включає і підвищену інформаційну швидкість, тобто доступу до широкої смуги інформаційного потоку, вимагає надавати можливість використання широкосмугового абонентського доступу, і безпровідного в тому числі.
Старі вузькосмугові технології, які використовують технологію доступу до основної смуги із швидкостями нижче 1…1,5 Мбіт/с, все частіше поступаються місцем новим і зокрема мікрохвильовим системам, що базуються на технології розширення спектра сигналу, псевдовипадкових стрибків частоти, технологіях WIMAX, WiFi.
Безпроводова мережа дозволяє скоротити трати на прокладку дорогого оптичного кабелю, а також значно зекономити на організації крупної розгорнутої локальної мережі в середині самої будівлі. Крім того, безпроводова мережа є оптимальним рішенням у випадку неможливості проведення кабельних робіт в будівлі через особливості конструкції чи по іншим причинам, наприклад, при відмові в проведенні таких робіт зі сторони орендатора будівлі.
Покриття зони обслуговування значного розміру послугами доступу до інформаційних ресурсів реалізується аналогом системою МІТРІС-ІНТ. Але її недоліками є:
Тому для рішення цих технічних проблем було розроблено науковцями кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій д.т.н. Сайком В.Г. і к.т.н. Казіміренком В.Я. спільно з фахівцями Інституту електроніки та зв’язку Української академії наук під керівництвом академіка Наритника Т.М. технічне рішення, на яке був отриманий патент на винахід № 109005 25.07. 2016 року.
Задачею даного рішення є створення на базі центральної станції системи-прототипу UMDS-К центральної станції, що дозволяє надавати в зону обслуговування послуги широкосмугового доступу до інформаційних ресурсів та послуг передачі даних при реалізації потрібної щільності дислокації абонентів, і системи, на базі якої реалізується розгортання зони обслуговування досить значних розмірів, достатніх для обслуговування абонентів в масштабі країни.
Система запропонована дійсним технічним рішенням функціонує в вільному і неліцензійному частотному діапазоні (наприклад, в терагерцовому) і не є критичною до реалізації режиму прямої видимості. Прийнятна ефективність системи реалізується, коли в прямому та зворотному каналах надається швидкість передачі, що відповідає умові широкосмугового доступу.
Завідувач кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій
Д.т.н., професор Сайко В.Г., тел. (044) 249-25-04