Найважливішою характеристикою діяльності кафедри радіотехнологій є затребуваність його випускників на ринку праці. Отримуючи перспективну спеціальність в галузі телекомунікацій та інформатики, випускники, які добре засвоїли навчальні програми, користуються попитом на ринку праці.
Багато компаній, що спеціалізуються на IT-технологіях, зацікавлені в отриманні кваліфікованих кадрів. Кар'єрне зростання такого фахівця залежить від масштабів організації і супроводжується зазвичай підвищенням заробітної плати. У перспективі можливе підвищення на посаді. Наприклад, такий фахівець може стати провідним інженером або експертом цифрового мобільного радіозв'язку і цифрового телебачення.
Обумовлено це тим, що галузь мобільних телекомунікацій і цифрового телебачення в даний час є однією з найбільш перспективних. Більш того, на думку багатьох експертів, сьогодні можна говорити в масштабах світу про настання ери інфокомунікацій, адже сфера телекомунікацій та інформатизації розвивається динамічно і в тісному взаємозв'язку один з одним.
Тому на сучасному етапі як ніколи затребувані професіонали в цій сфері - випускники за спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення». У таких фахівців чудові перспективи в області розробки, дослідження, проектування і експлуатації мереж мобільного зв'язку та цифрового телебачення. Сучасний працівник цієї галузі повинен бути універсалом і добре розбиратися як в програмному забезпеченні, так і в інженерно-технічних питаннях.
У зв'язку з цим, важливо взаємодія освіти і бізнесу, яка допомагає забезпечувати ефективну і оперативну передачу фундаментальних знань з науки в високотехнологічний бізнес і передачу технологічних знань від бізнесу в систему освіти.
Сучасний університет зв'язку повинен являти собою навчально-науково-виробничий комплекс з навчальними центрами, який бере участь в роботі операторських компаній зв'язку і входить до співдружності з іншими вузами зв'язку з метою формування єдиного освітнього простору України на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
В університеті під час навчання відповідно до навчального плану підготовки фахівців спеціалізації «Мобільні телекомунікації і системи цифрового телебачення» передбачаються для студентів проведення практичних занять на провідних підприємствах і установах галузі зв'язку та операторів мобільного радіозв'язку. Так, з другого семестру 2015-16 навчального року почалися планові практичні заняття для студентів групи РТД-31по дисципліни «Основи телебачення та телевізійні системи» на обладнанні телерадіомовлення телеканалу Інтер з поглибленим вивченням технічних аспектів систем цифрового телебачення.
В ході занять під керівництвом Шупика Євгена Валентиновича вивчаються практичні аспекти принципів побудови і функціонування сучасних цифрових комплексів мовлення з використанням локальних комп'ютерних радіомереж, а також технології відео виробництва і випуску в ефір, моделювання технологічних процесів в сучасних цифрових відеоінформаційних системах.
На закінчення відзначимо, що знання, отримані на телеканалі Інтер, дають випускникам старт для будівництва своєї подальшої кар'єри в одній з найстабільніших і найбільш динамічних галузей - сфері цифрового телерадіомовлення.
Завідувач кафедри радіотехнологій Д.т.н., професор Сайко В.Г. (044) 249-25-04