На вступному занятті зі спортивного радіоорієнтуванню (1 заняття), студентів групи РТД-31 напряму підготовки «Радіотехніка» майстер спорту з «Ліги радіоаматорів України» Микола Іванчихін познайомив з елементарними навичками поводження з картою, а також з найпростішим приладом для орієнтування на місцевості та складання планів і карт - компасом. Тобто з принципами визначення сторін світу, вимірювання азимутів, орієнтування і «читання» карти. Крім того, студенти придбали перші практичні навички практичного орієнтування на місцевості у вигляді спортивної азартної гри і принципами роботи з аматорськими радіостанціями.
На другому занятті студентів вже ознайомили з принципами і складнощами радіоорієнтування в лісах і парках. Для цього необхідно вміти практично застосовувати процедуру «закладення траси» спортивного орієнтування, так як учасник повинен вміти знаходити джерела сигналу шляхом спостереження за ним за допомогою приймачів і спрямованих антен. Ці питання практично під керівництвом майстра спорту Марії Панчук студенти відпрацьовували в Голосіївському лісі, який порізаний глибокими ярами, багато крутих схилів і затишних місць, куди важко дістатися. Заблукати в Голосіївському лісі простіше простого, враховуючи безліч доріг, доріжок і стежок, що розходяться в різних напрямках. Це найбільший ліс в межах міста в Європі.
В подальшому навички, набуті на даних заняттях, будуть використані при проведенні очкомірної оцінки місцевості та ландшафтного профілю, а також на багатьох інших заняттях студентського гуртка «Новатори аматорського радіозв'язку».
Радіоорієнтування - це не просто розвага. Воно має і практичне значення. Найчастіше радіоаматори допомагають відслідковувати піратські радіостанції, несправні передавачі, а також джерела електромагнітних завад. Крім того, це пов'язано з тим, що карта і орієнтування на місцевості - невід'ємна частина практичної реалізації технічного проекту, які виконують інженери з проектування будівництва базових платформ стільникового зв'язку і цифрового ефірного та супутникового телебачення.
"Полювання на лисиць" - це така радіоаматорська гра в хованки. Один гравець виконує роль лисиці. У його завдання входить заховати передавач так, щоб його непросто було знайти. Решта гравців повинні знайти його в найкоротші терміни. Правила змінюються від країни до країни, але в загальному випадку лисиця повинна заховати передавач, який випромінює сигнали з заданим інтервалом, на певній обмеженій території.
Завідувач кафедри радіотехнологій Д.т.н., проф. Сайко В.Г. (044) 249-25-04