За даною спеціальністю здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного зв’язку та високошвидкісного доступу до Інтернету, інтерактивного телебачення, мобільного телебачення та Інтернет-телебачення для операторів стільникового зв’язку «МТС Україна», «Київстар Дж.Ес.Ем.», «Астеліт», провайдерів Інтернет послуг, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.
Навчаючись за напрямом підготовки студент отримує можливість:
Випускники напряму здатні працювати у технічних підрозділах підприємств різних форм власності й обіймати наступні первинні посади: інженер з впровадження та експлуатації мережі мобільного зв`язку; інженер з планування мобільної мережі та її оптимізації; інженер програм телевізійного і звукового мовлення; інженер з відео та аудіомонтажу телерадіокомпанії.
Інноваційні технології в навчальному процес за напрямом. Для забезпечення практичної підготовки за напрямом створений «Центр високих інфокомунікаційних технологій», який являється найсучаснішим в нашій країні. Його створено за сприяння провідних вітчизняних та зарубіжних компаній – ZTE, Ericsson, «Київстар Дж. Ес.Ем.», МТС Україна, «Квант-Ефір» та ін. 27 листопаду 2007 року він був урочисто відкритий Генеральним секретарем Міжнародного союзу електрозв’язку ITU доктором Хамадуном Туре. На площах лабораторії Центра «Сучасних мереж цифрового радіозв`язку та мереж кабельного телебачення» розгорнуте сучасне обладнання мобільного зв`язку компаній Ericsson, Nokia, технічне і програмне забезпечення для якого поставлено оператором Київстар Дж. Ес. Ем. Технічну основу лабораторії «Перспективних технологій передачі мобільного мультимедійного контенту» складає мобільна платформа стандарту CDMA 2000 компанії ZTE, широкосмугова система бездротового зв`язку стандарту ІЕЕЕ 802.16e Alcatel-Lucent, новітнє обладнання широкосмугового радіодоступу RadWin 2000. Можливості лабораторного комплексу дозволяють на практиці вивчати інноваційні радіосистеми високошвидкісного мобільного доступу до Інтернет; мобільне телебачення і технології мобільної доставки відеоконтенту. На площах лабораторії «Цифрового телебачення і радіомовлення» розгорнутий навчальний апаратно-програмний комплекс по обробці, транспортуванню та передачі цифрових сигналів систем цифрового телебачення стандарту DVB-Т/S/C, який дозволяє проводити практичні заняття з формування цифрового телевізійного сигналу, особливості побудови цифрових телевізійних мереж, інноваційних цифрових технологій підготовки, виробництва і випуску мовних програм, нелінейного відео-монтажу з деталізацією до окремих операцій і шагів тощо.
На кафедрі радіотехнологій під керівництвом професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Зайцева Г.Ф. створена наукова школа. На базі її наукових розробок його учні – професор Сайко В.Г. і доцент Родіонов С.С. створюють унікальні авторські курси для якісної підготовки майбутніх фахівців напряму «Радіотехніка».
Завідувач кафедри радіотехнологій
Д.т.н., професор Сайко В.Г. Тел. (044)2492504