Питання проектування та будівництва базових платформ мобільних мереж зв'язку мають дуже важливе практичне значення. Це обумовлено тим, що сьогодні кількість мобільних радіопристроїв, що працюють у загальних смугах частот на обмеженій території, постійно зростає. Внаслідок цього технічна проблема ефективного проектування та будівництва базових платформ мобільних систем зв'язку різних операторів, тобто забезпечення умов нормального функціонування радіоелектронних засобів без неприпустимих взаємних перешкод, стає досить складною. Від її рішення залежить можливість розвитку систем стільникового зв'язку 3G і 4G, цифрового телебачення й радіомовлення в Україні.
У цих умовах систематизована інформація про основні практичні етапи розробки робочих проектів будівництва базових станцій на мережах стільникового зв'язку залишається актуальної. Сьогодні проблема одержання такого необхідного інформаційного матеріалу полягає в тім, що на вітчизняних мобільних мережах зв'язку використаються різні типи систем закордонного виробництва, а наявні відомості в книгах, журнальних статтях, фірмових матеріалах розрізнені й не завжди доступні масовому читачеві.
Тому викладацький склад кафедри радіотехнологій університету дуже ретельно відноситься до практичних занять на реальному базовому обладнанні RBS 2202, яке люб'язно надане оператором стільникового зв'язку "Київстар Дж.Ес.Ем. На цьому тижні під керівництвом завідувача кафедри Сайко В.Г. було відновлено програмне забезпечення ОМТ і встановлено нову версію його з більш широкими технічними можливостями.
Це дозволить на його базі проводити наступні практичні та лабораторні заняття на даному обладнанню по дисциплінам «Системи мобільного зв’язку» і « Технічна експлуатація РЕЗ»:
1. Вивчення функціональних блоків і правил технічної експлуатації базової станції компанії Ericsson RBS 2202.
2. Вивчення процесу конфігурування базової станції компанії Ericsson RBS 2202 та практичне освоєння роботи з програмним забезпеченням по управлінню станцією.
3. Практична робота з програмним забезпеченням ОМТ базового обладнання при вирішенні типових задач при конфігуруванні, настройці відповідних режимів і аварійних ситуаціях.