8 червня 2015 на кафедрі радіотехнологій проходив науково-практичний семінар, на якому обговорювалися питання розвитку та змін у світі мобільних телекомунікацій.
Виступив з повідомленням завідувач кафедри д.т.н. Сайко В.Г. зазначив наступне: суть змін в системах та мережах бездротового і мобільного зв'язку - те, що мобільні телекомунікації, будучи серцевиною інновацій, проникають в усі вертикальні галузі і всі сфери життя суспільства. Експерти ринку мобільних телекомунікацій характеризують новий етап розвитку мобільного зв'язку як етап всепроникаючих інновацій, драйверами якого стали успіхи в розвитку світового ринку мобільних телекомунікацій.
Якщо говорити про мережі п'ятого покоління то, необхідно відзначити: сьогодні тема розвитку мобільних мереж п'ятого покоління (5G), їх місця в бізнесі операторів мобільного зв'язку є широко обговорювана. Однак щодо подальшого розвитку мереж та послуг 5G ряд провідних телекомунікаційних компаній демонструють обережну позицію, що в першу чергу пов'язано з відсутність рішень по виділенню додаткового частотного ресурсу для нових мереж ( питанням це дуже гостре для України) і нереалізованим технічним потенціалом для розвитку бізнесу мереж четвертого покоління. Таким чином, сьогодні інноваційні зусилля розробників технологій та послуг мобільного зв'язку зосереджені на вже впроваджених технологіях 3G / 4G, на всебічному охопленні вертикальних ринків і повсякденного життя абонентів мереж бездротового зв’язку. В галузі технологій управління машинами найбільш інтенсивно інновації впроваджуються в нову сферу Інтернет Речей і послуг М2М.
У повідомленні професора кафедри к.т.н. Родіонова С.С. особливу увагу було приділено аналізу необхідного професійного рівня випускників університету для сфери ІКТ, а також впливу останніх тенденцій розвитку мобільних комунікацій на обсяг і зміст викладання фізики, вищої математики, інформатики та радіотехнічних дисциплін для якісної підготовки фахівців з інноваційних технологій (3G/LTE/LTE Advanced ) надання сучасних мультимедійних послуг.
Про технологію міжмашинної взаємодії М2М, яка дуже активно розвивається, як нової парадигми розвитку розповів присутнім старший викладач к.т.н. Амірханов Е.Д. Якщо сьогодні ця технологія використовується у вигляді послуги мобільного зв'язку, то для майбутніх програмно-орієнтованих мереж (4G/5G) - послуги управління і контролю автоматизованими підприємствами.
Сайко В.Г.
249-25-04