Динаміка розвитку сучасних інноваційних рішень в галузі мобільних радіотехнологій з передачі мультимедійної інформації висуває відповідні вимоги до випускників напряму «Радіотехніка» за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». Одними з основних компетенцій, є здатність володіти методами вирішення завдань аналізу і розрахунку характеристик новітніх радіомереж, основними прийомами обробки і представлення експериментальних даних, застосовувати сучасні засоби виконання зображень і проведення моделювання фізичних процесів, які проходять у сучасних мобільних мультимедійних пристроях і системах.
Для відповіді на питання, наскільки така підготовка відповідає сучасним вимогам і в якому напрямку її удосконалювати, і проводяться науково-технічні конференції із залученням випускників напряму «Радіотехніка». Тому під керівництвом завідувача кафедри Сайка В.Г., доцентів Пархоменка В.Л. і Казіміренка В.Я. були підготовлені разом зі студентами Коритової Ольги (РТДМ-51), Сільченко Тетяни (РТДМ-51) і Міхненка Леоніда доповіді на студентську онлайн-конференцію, а 31 березня вони взяли участь та успішно доповіли на ній по новітнім технічним розробкам по удосконаленню сучасних та перспективних мобільних мультисервісних мереж.
Сільченко Тетяна виступила із доповіддю під назвою «Результати розробки практичного заняття по дослідженню енергетичних показників мереж рухомого цифрового радіозв’язку», яка була присвячена методам дослідження впливу параметрів земної поверхні та міської інфраструктури на енергетичні показники систем мобільного радіозв’язку з використанням моделей передбачення рівня сигналу та розрахунку з використанням онлайн-калькулятора геометричних параметрів зони Френеля для трас радіосигналу в систем бездротового радіозв’язку із високопіднятими антенами з урахуванням впливу завад.
Тема доповіді Коритової Ольги була присвячена результатам розробки колективом авторів кафедри радіотехнологій приймально-передавального формувача інформаційного потоку для каналу зв'язку із підвищеною спектральною ефективністю та пропускною здатністю, який використовується в якості базового вузла, що реалізує процедури завадостійкого кодування/декодування інформаційного потоку, модуляції/демодуляції, перенесення даного потоку модуляційних символів на частоту радіоканалу (в даному випадку, на частоту в районі 2,5 ГГц). На підставі патенту авторів також були створені програмно-апаратні засоби, які дозволили вперше в Україні досягнути загальну канальну швидкість при повному дуплексі до 1,2 Гбіт/с в терагерцовому діапазоні, канал передачі даних в діапазоні 136 ГГц, смуга пропускання в обох напрямках близько 400 МГц.
Міхненко Леонід зупинився на результатах розробки практичного заняття по дослідженню властивостей широкосмугових сигналів для дисципліни «Мережі та системи цифрового радіозв’язку нового покоління» на основі використання онлайн-калькулятора.
Сайко В.Г. 249-25-04