25 квітня 2024 року для студентів ДУІКТ пройшло виїзне практичне заняття з навчальної дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність (аналітико-синтетична переробка інформації)» на базі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Його провела професор кафедри Л.А. Ковальська.
Фахівці-бібліотекарі провели для здобувачів 3 курсу освітніх програм «Документознавство та інформаційна діяльність» та «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» цікаву екскурсію відділами бібліотеки й показали на практиці процес аналітико-синтетичної переробки інформації періодичних видань ХVIII-ХХ століття. Саме ця робота несе в собі велику відповідальність за повноту й достовірність відображення інформації документа.
Особливе зацікавлення в здобувачів викликали специфіка зберігання та опрацювання інформації документів відділів фондів рукописної спадщини, стародруків та рідкісних видань. Студенти переконалися наскільки багата історія нашої держави; як проводять експертизу цінності документа, аналітико-синтетичну переробку інформації, якими професійними навичками треба володіти, щоб мати доступ до роботи в таких фондах; яку сучасну систему захисту використовують в бібліотеці, щоб уникнути викрадення чи спотворення інформації.
Новітні вимоги надання освітніх послуг передбачають поєднання здобутих в авдиторії теоретичних знань та вироблення практичних навичок і вмінь. Такий підхід до організації вивчення навчальної дисципліни дозволяє зробити навчання насиченим, цікавим, пізнавальним, і головне сформувати в майбутнього фахівця практичні навички у сфері професійної діяльності.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій – один із провідних закладів України, який готує фахівців інформаційно-документної галузі.
Довідково:
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського – стейкхолдер кафедри документознавства та інформаційної діяльності, одна з найбільших інформаційних установ Європи, де можуть працювати випускники Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій на посадах фахівців відділів архівознавства та документознавства, стародруків та рідкісних видань, інформаційних технологій, синтетично-аналітичної обробки інформації, міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків.