ІПСО (інформаційно-психологічна операція)!!! Цей термін буквально заполонив новини всіх вітчизняних каналів і соціальних мереж. Усі блогери, волонтери, депутати й просто пересічні українці раптом стали суперпрофесіонали з питань протидії ІПСО. Але це все аматорство. Щоб зрозуміти зміст, суть, специфіку, механізми протидії ІПСО треба вчитися.
Освітня програма «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» готує інформаційних аналітиків, фахівців зі зв’язків з громадськістю, політологів, помічників депутатів з інформаційно-правового напряму, які детально вивчають походження, зміст, вплив ІПСО на населення та протидію дезінформації, пропаганді, фейкам.
Наші студенти вивчають такі навчальні дисципліни, які формують практичні навички роботи для виявлення й протидії ІПСО:
Викладачі кафедри теж постійно підвищують свій фаховий рівень. Так, із 18 листопада до 16 грудня 2023 р. завкафедри Тетяна Сидоренко, професор кафедри Ірина Верховцева та доцент Олена Карпенко «прокачували» свої «скіли» й оновлювали компетенції з комунікативних навичок, відвідуючи курс «ІПСО: розуміємо та протидіємо» на базі Освітнього Центру Верховної Ради України під керівництвом д.філол.н., професора Анастасії Ковалевської-Славової.
Набуті знання про історію, проблематику й сферу практичного застосування ІПСО, базові техніки їх реалізації, а також сформовані під час проходження курсу навички з ідентифікації, аналізу та ефективної нейтралізації й мінімізації негативного ефекту ІПСО з позицій наук про комунікативний вплив (НЛП, сугестивної лінгвістики, спін-докторингу, профайлінгу) викладачі тепер використовуватимуть під час занять зі своїми студентами, аби надалі формувати відповідні компетентності в здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що навчаються за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю».
Підтвердженням здобутих знань стало успішне тестування викладачів на платформі Освітнього Центру ВРУ та отримання сертифікатів про підвищення кваліфікації: