«Що таке хакатон? Чому про нього з таким захватом говорять?», – з цим питанням дедалі частіше звертаються студенти-першокурсники.
У середу, 4 грудня старший викладач кафедри Англійської мови Навчально-наукового інституту телекомунікацій Анжеліка Ніколаєва організувала та провела наукову консультацію, щоб пояснити студентам значення та важливість хакатону для сучасної освіти.
До заходу були запрошені студенти другого курсу, які брали участь в різноманітних хакатонах. Охоче поділився своїми враженнями, знаннями та досвідом студент другого курсу Навчально-наукового інституту інформаційних технологій, групи ІСД-22 Олександр Михайлов.
Він розповів про ІТ хакатон, що проходив у нашому університеті та поділявся на три великих категорії: Software development, Game development і Embedded розробка. Не дивно, що на заходах було представлено багато команд з різними проєктами. Всі учасники відмічали набуття нових навичок командної роботи. Крім того, бонусами на таких заходах можуть стати пропозиції працевлаштування від компаній-спонсорів, що надзвичайно важливо.
Отже, хакатон – це марафон, де програмісти, дизайнери та інші спеціалісти збираються разом, щоб за обмежений час (зазвичай 24-48 годин) створити працюючий продукт, або вирішити конкретну задачу. Це чудова можливість для тих, хто хоче спробувати себе в розробці, покращити навички, налагодити нові цікаві знайомства і, можливо, створити продукт, який потім виросте до масштабу справжнього стартапу.
Хакатони дозволяють не лише розвивати технічні навички, але й розширити свої горизонти. Участь в них допомагає відчути себе часточкою ІТ- спільноти, побороти страх перед технологіями та розпочати кар’єру в сфері, де завжди потрібні нові ідеї та свіжий погляд.