Портал DOU підбив підсумки IT-ринку праці за 2024-й рік. Серед головних здобутків - ріст кількості вакансій. Їх цьогоріч лише на DOU опублікували 59,6 тисяч, що на 31% більше, ніж торік. Також це перше зростання даного показника за останні три роки.
Нетехнічні напрями зростали цього року стрімкіше за технічні: +40% проти +29%. Але кількісно технічних вакансій стало на 9 тисяч більше, ніж торік, а нетехнічних — на 5,4 тисячі.
За рік дещо змінилися три найпопулярніші категорії вакансій. На першому місці незмінно маркетинг — 6,6 тисячі вакансій за рік. Категорія Analyst зросла на 60% і витіснила з другого місця Sales.
Кількісно найбільше зросли: Marketing — на 1,9 тисячі вакансій, Analyst — на 1,4 тисячі та QA — на 1,2 тисячі.
У відсотковому зростанні одразу за новими категоріями, які нещодавно з’явилися на сайті і у 2024 році активно зростали (Hardware, AI/ML, Data Engineer), йде Legal — приріст +89% за рік та інші нетехнічні спеціалізації.
Серед розробницьких категорій найкраща ситуація за цей рік у:
Найбільше зниження кількості вакансій цього року спіткало С++: мінус 217 вакансій, або 31%. На 33% зменшилася категорія Unreal Engine, на понад 20% — SAP, Unity, Scala. На 3% зменшилися такі популярні категорії, як DevOps та Java.
Найбільш стрімко цього року зросла кількість вакансій для кандидатів без досвіду: +83%. На понад 40% зросли вакансії для початківців з досвідом до року та для тих, хто має понад п’ять років досвіду.
Зростання конкуренції за цей рік торкнулося 21 категорії, у 33 вона знизилася. Найбільше зниження у QA: в листопаді торік було в середньому 113 відгуків на вакансію, а нині — 73. Суттєве зниження у HR: із 73 до 45 відгуків.
В маркетингу та аналітиці, попри значне зростання кількості вакансій, конкуренція залишається майже на тому ж рівні. Збільшення середньої кількості відгуків на вакансію зачепило передусім розробницькі спеціалізації, а також DevOps та Design.
Бажання айтівців емігрувати посилилося: влітку вже 15% фахівців активно готуються виїжджати (найближчим часом або коли відкриють кордони) проти 8% рік тому, а частка тих, хто не планує нікуди їхати, знизилась до 44%.
Частка жінок поступово зростає у всіх ІТ-спеціалізаціях: їх уже 26%. При цьому у 2024 році була найменша за 10 років кількість айтівців-початківців: лише 24% нині мають досвід роботи до двох років.
Влітку 2024-го частка айтівців в Україні, які працюють у продуктових компаніях (45%), вперше перевищила частку тих, хто працює в сервісних (36%). Крім того, продуктові компанії стають найпривабливішими роботодавцями, які пропонують найвищі зарплати.
Лідером за кількістю розміщених вакансій на DOU залишається Genesis — понад тисяча вакансій за 2024 рік (пораховано з прогнозним показником на грудень). Понад 700 вакансій було від SKELAR, ще по 600+ від PIN-UP Global та N-iX.
Згідно з даними Нацбанку щодо IT-експорту, третій квартал 2024-го мав найгірший показник з початку повномасштабного вторгнення — $1,57 млрд. При цьому ІТ залишається однією з найважливіших галузей для економіки. Серед усього експорту України комп’ютерні послуги на другому місці — 11,6% (на першому — експорт продовольчих товарів).