Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Абетка вступника-2021: інформація без пустого піару та красивої, але порожньої агітації! Ефективні інструкції про те, як орієнтуватися під час вступної компанії та дійсно збудувати своє життя у форматі успіху. Частина 1.

10:58, 28-02-2021

Якщо ти випускник-2021, якщо маєш бажання бути успішним, якщо обираєш спеціальність сам і орієнтуєшся тільки на свої рішення у житті, - ти потрапив на інформацію, яка необхідну знати саме тобі!

В цій інформації ти не побачиш пустого піару та не побачиш красивої, але порожньої агітації. Мета наших інформаційних повідомлень – розказати вступникам-2021 про ефективні та вірні дії під час вступної компанії та остаточного вибору спеціальності.

Фактично ми подаємо стислі і дуже корисні інструкції дій у контексті тих завдань, які стоять перед кожним вступником, незалежно від його вибору.

Тому, якщо ти прагнеш самостійно обрати своє майбутнє приєднуйся до спілки нашої кафедри (підписуйся) на Вайбер або Телеграм. Саме там ми будемо інформувати всіх про особливості вступних правил по Україні, про зміни у законодавстві та ін. Фактично це наш громадський канал, який орієнтований на всіх вступників в Україні, незалежно від того, яку спеціальність або який заклад вищої освіти вони оберуть. Крім того, захист персональних даних всіх, хто зареєструється, - ГАРАНТОВАНИЙ!

У процесі підготовки до вступу та під час вступної компанії  кожний абітурієнт проходить мінімум 3 етапи. Їх може бути більше, але не менше.

Отже, перший етап для абітурієнта складається із двох завдань:

  1. Обрати спеціальність
  2. Обрати заклад вищої освіти (ЗВО)

Якщо ти намагаєшся одночасно обрати і спеціальність, що тобі до вподоби, і ЗВО – ти тільки обтяжуєш свій шлях. Цей шлях не є непрохідним, він є просто неефективним. Спочатку обирається спеціальність до вподоби.

Звісно, вступник може орієнтуватися спочатку на ЗВО, який обрав заздалегідь. Але, тоді не кажіть, що цей абітурієнт самостійно приймає рішення і самостійно визначає своє професійне майбутнє. Є сумніви? Не варто.

Аргумент 1.

Кожен ЗВО має свій обмежений перелік спеціальностей, за якими готує фахівців. А, отже, якщо в першу чергу обирати ЗВО, то потрібно бути готовим до того, що спеціальність буде «абияка, аби більш-менш придатна». «А придатна для чого?»,- це питання ніколи не буде мати впевненої й цілком обґрунтованої відповіді. Це будуть відповіді у стилі: «Всі пішли, і я пішов», «Сусід (брат, товариш або ще хтось) навчається і йому подобається. Тому і я пішов», «Рідні (знайомі) порадили», «Це модна спеціальність» і т.ін. Тобто, у відповіді буде чітко зрозуміло, що вступник не має самостійного рішення, самостійно не вирішує своє майбутнє, і взагалі, бере те, що не зовсім розуміє, хоча й в гарній обгортці. А наша інформація саме для тих, хто сам приймає рішення і сам будує своє життя.

Якщо ж відповідь буде: «Я спочатку обрав цей ЗВО і там є спеціальність, яку я хочу здобути», - то абітурієнт трохи хитрує, і все-таки спочатку обрав спеціальність, а не ЗВО, оскільки самовизначення абітурієнта із напрямом навчання вже відбулось.

Отже, спочатку обирається спеціальність до вподоби.

Прикрість лише у тому, що за назвою спеціальності (спеціалізації) не все можна зрозуміти, особливо її дисциплінарне наповнення. А, значить, знання, які Ви отримаєте, можуть бути не такими, як Ви б хотіли й думали. Аналізувати потрібно за наповненням Освітньої програми спеціальності. Крім того, спеціальності із однаковою назвою вже не будуть забезпечувати абітурієнту однакові знання, однакові професійні перспективи, однакове навчання. І ми вже про це розповідали у нашому інформаційному повідомленні від 18.05.2020р.:

Нововведення та зміни у системі вищої освіти диктують новий формат не тільки вступу - 2020, а й подальшого життя України.

Що терміново треба усвідомити абітурієнтам-2020, щоб не залишитись на узбіччі життя. Зміна 3.

Саме в цьому повідомленні ми розповідали про те, що створена зовсім нова схема вибору спеціальності абітурієнтом. Якщо нею НЕ скористатись – професійне майбутнє стає невизначеним.

Із 2019 року закладено фундамент нового функціонування вищої освіти в Україні та її вбудови у життя країни.

У чому полягають особливості вибору ЗВО ми повідомимо у наступних інформаційних повідомленнях кафедри публічного управління та адміністрування.

Крім того, в подальших повідомленнях ми допоможемо знайти відповідь абітурієнту:

  • як орієнтуватися у розташуванні пріоритетів під час вступної компанії для досягнення саме вашої мети і не отримати прикрих несподіванок;
  • як із-за незнань дрібних деталей заповнення даних в особистому кабінеті вступника, можна нікуди не вступити і взагалі залишитися без вищої освіти,
  • як, за наявності пільг (вступ за спеціальними правами – за квотами 1 та  2) гарантовано отримати бюджетне місце саме на тій спеціальності, на якій ти бажаєш.

та багато-багато іншого.

Чекайте!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Публічного управління та адміністрування

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Переглядів: 5 878