Інноваційність освітньо-професійної програми спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» забезпечила Державному університету телекомунікацій першому серед всіх закладів вищої освіти запропонувати професійну підготовку вже з першого курсу навчання. Такий крок у поєднанні із тим, що всі лекційні теми всіх дисципліни спеціальності містять тільки ті знання, які відразу ж перетворюються на професійні вміння на практичних заняттях (тобто, лекції складають не більше 50% дисципліни і до того ж вони відразу закріплюються практичними заняттями) призвів до здобуття нашими студентами практикоорієнтованої професійної підготовки. І такий формат навчання публічного управлінця може на сьогодні запропонувати тільки Державний університет телекомунікацій.
Одним з прикладів є дисципліна з навчального плану бакалаврату спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» - “Право в публічному управлінні”, яка серед інших професійних дисциплін також вивчається на 1 курсі.
В Україні надзвичайно важливу роль у розбудові дієвої системи публічного управління, заснованої на європейських принципах публічного адміністрування та демократичного врядування, набувають ефективні державно-управлінські рішення.
З огляду на це, обов’язковою компонентною професійної підготовки фахівців спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”, є формування у здобувачів вищої освіти вмінь та навичок стосовно підготовки проектів наказів та інших розпорядчих актів нормативно-правового та організаційно-розпорядчого характеру.
Нещодавно на практичних заняттях зі спеціальності “Право в публічному управлінні”, студенти І курсу групи ПУД-11, вчились застосовувати на практиці засвоєний теоретичний матеріал та самостійно готували проекти актів центральних та місцевих органів виконавчої влади (міністерств, обласних та районних державних адміністрацій відповідно) з кадрових, організаційних та інших питань діяльності цих органів. Так студенти ДУТ спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” здобувають унікальні компетенції щодо розробки проектів наказів та розпоряджень органів публічної влади.
Слід зазначити, що розробка проектів управлінських рішень нормативно-правового характеру під час практичних занять здійснюється як індивідуально, так і в малих групах (2-3 особи). Така форма практичного заняття викликає інтерес у студентів і дозволяє здобувати компетенції щодо правильного застосування чинного законодавства на практиці, фахово розбиратись у питаннях стосовно системи органів публічної влади, функціях та повноваженнях цих органів.
Отже, можна констатувати, що підготовка публічних управлінців нової генерації, яку шляхом використання інноваційних наукових та навчальних методів забезпечує профільна кафедра Державного університету телекомунікацій, йде в дусі найсучасніших тенденцій і підходів щодо професіоналізації кадрів для сфери публічної служби.