З початком нового навчальногороку 2020-2021 у Державному університеті телекомунікацій розпочалися і заняття з української мови на підготовчому відділенні ННІ ГПД для іноземних слухачів, актуальність яких зумовлюється сучасними інформаційними і культурними процесами і потребами. Навчання мови враховує сучасний стан і завдання мовної підготовки іноземців, визначає основні її стратегічні напрями і механізми їх реалізації. А тому викладачі кафедри української мови з метою забезпечення кваліфікованої мовної підготовки для формування у іноземних слухачів мовної компетенції для створення необхідних умов у процесі адаптації іноземців у новому соціокультурному середовищі та здобуття освіти в Українізастосовують методику занурення у мовне і культурне середовище при вивченні української мови.
Вже з перших занять викладачі кафедри залучають іноземних слухачів саме до діалогічного мовлення, яке є основою комунікативного методу навчання спілкуванню. Адже воно характеризується певними комунікативними, психологічними та лінгвістичними особливостями, серед яких варто виділити насамперед комунікативний аспект, при оптимальному врахуванні якого мінімізується емоційна напруга та усувається однобічний характер спілкування.
Саме тому необхідно створити такі умови, за яких у іноземних слухачів з’являється можливість висловитися, передати почуття, подискутувати. Крім того сприятливий психологічний клімат на занятті, доброзичливі стосунки, зацікавленість у роботі сприятимуть вмотивованості діалогічного мовлення, що є безпосереднім завданням викладача.