Український народ славився своєю творчістю протягом усієї своєї історії. Художній талант українців проявлявся в оздобленні свого житла, знарядь праці, предметів побуту та національного одягу. Одяг прикрашали різними способами: красивими тканинами, зручними фасонами, нашивкою аплікацій зі шкіри або тканини, тасьмою, стрічками, квітами. Але найпопулярнішою, найвиразнішою і чудовою прикрасою українського національного одягу є вишивка візерунків кольоровими нитками або бісером.
Викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій теоретично і практично показують іноземним слухачам підготовчого відділення та студентам університету багатство фантазії українських майстринь, яке проявилося у створенні численних орнаментів, поєднань кольору, технік вишивки.
У гардеробі багатьох сучасних українців є хоча б одна вишиванка, для святкових випадків, але і в будні дні чимало людей воліють одягати вишиту сорочку. Вишиванка значно гарніша за звичайний сучасний одяг і показує приналежність людини до талановитого українського народу.
В українській вишивці дуже поширені геометричні візерунки. Особливо часто їх використовують для вишивки чоловічих сорочок. Хоча на жіночих і дитячих вишиванках теж нерідкі геометричні орнаменти. Такий орнамент складається з окремих елементів геометричної форми, які мають свої значення і назви: ромби, лінії, хрестики, кола, зиґзаґи та інші.
Іноземці з захопленням оглядають український одяг.
Якщо ви помітили в орнаменті схематичну квітку або розетку з вісьмома пелюстками або кутами, то це знак Сонця - символ батьківської енергії.
Мабуть, не менш поширені орнаменти з різними ромбами, в центрі яких зображена крапка. Це знак родючості, тому його використовують в орнаментах і на жіночих, і на чоловічих вишиванках. Якщо ромби вишиваються в блакитних тонах, то такий орнамент може символізувати небесну стихію, повітря.
Викладачі та студенти порівняли одяг українського і африканського народів. Прикметна особливість африканського одягу — яскраві геометричні та анімалістичні принти, легкі тканини і вільні фасони. Також значний акцент роблять на всіляких декоративних елементах. Чималу роль у створенні африканського образу відіграють прикраси — дерев'яні та металеві браслети, кольє із зображенням тварин і підвіски у вигляді зубів диких мешканців джунглів.
Українська вишиванка завжди була оберегом для тих, хто її носив. Її магічні властивості забезпечували символи, укладені в складних неповторних орнаментах, якими були вишиті ці унікальні сорочки. Щоб захистити від шкідливого впливу чистоту душі людини, орнаменти вишивають на грудях. Орнаменти на плечах чоловічих сорочок додавали чоловікам сили і берегли від ворогів. Але не тільки символізмом привабливі візерунки вишиванки. Їх барвистість, ошатний вигляд вносять в наше життя радість, красу і свято.