Написання тексту листа є трудомістким процесом. Важливе завдання при складанні листа - його інформаційне наповнення, тобто включення в нього необхідної інформації.
Для більшості листів характерна повторюваність одних і тих самих зворотів.
Викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій на практичних заняттях навчають іноземних слухачів підготовчого відділення мовним формулам ввічливості як в усній формі так і в письмовій.
Вивчаючи лексичні теми “ Моя сім’я”,“ Мій робочий день” з української мови, іноземні слухачі підготовчого відділення мають набути вміння писати листи – колективні й індивідуальні, до родичів, друзів, своїх ровесників і старших людей. Кожен із таких листів має свої особливості і загальноприйняті вимоги, яких автор листа має обов'язково дотримуватися.
М е т а. Ознайомити іноземних слухачів з особливостями оформлення листа; навчити складати змістовні листи на певну тему і грамотно їх оформляти, вживаючи звертання українською мовою; розвивати логічне мислення, мовленнєво-комунікативні вміння; виховувати культуру писемного спілкування.
Основною мовленнєвою змістовною лінією є удосконалення умінь і навичок складати монологічне письмове висловлювання – текст (лист); розвивати у них уміння вживати відповідні слова для передачі своїх думок і почуттів, виявляти власне ставлення до предмета висловлювання.
На тематичному занятті викладачі кафедри спочатку використали метод "Займи позицію".
У ХХІ столітті – добу високих технологій, розвитку всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, комп'ютеризації та мобілізації суспільства (є мобільні телефони, можливе спілкування у мережі Інтернет через скайп) – потрібно вміти писати листи? (Іноземні слухачі поділяються на дві групи, одна група обґрунтовує позицію, що писати листи потрібно, друга – недоцільно).
Після конструктивного діалогу іноземних слухачів, викладач надає можливість зробити висновок, що отримання листа – це подія. З нього ми дізнаємося про життя рідних і близьких людей. Це тиха, задушевна "розмова" з ними. Гарний лист приємно зберегти: він може стати сторіночкою літопису вашого життя. Але треба вміти написати такий лист, щоб він став подією в житті того, кому ви його адресуєте.