Упродовж усього життя людині доводиться адаптуватись до різних ситуацій. Проблема адаптації до умов оточуючого середовища, зокрема навчання, є однією з актуальних, що особливо гостро визначається для іноземних громадян.
Для успішного управління навчально-виховним процесом іноземних слухачів Підготовчого відділення необхідно враховувати, що зі вступом до університету вони потрапляють у незвичне для них соціальне, мовне та національне середовище, до якого їм належить адаптуватися. Ефективність навчання іноземців залежить від пропедевтичної підготовки, що проходить кафедра української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін на підготовчих курсах університету. Студенти, що приїжджають здобути освіту в Україні, характеризуються різним рівнем здібностей до навчання, психологічним станом, поведінкою у соціумі, очікуваннями. Знання й урахування викладачами вищезазначених характеристик сприятиме створенню стратегії успішного управління навчально-пізнавальною діяльністю іноземних слухачів і підвищення якості їх навчання.
Вирішуючи питання успішної адаптації, а також розширення уявлення щодо культури України, викладачі кафедри української мови використовують інноваційний зміст навчання, а саме як і що потрібно іноземному слухачеві для вивчення української мови і культури України.
На третьому поверсі Державного університету телекомунікацій іноземні слухачі відвідали виставку мистецьких робіт Бржевської Зореслави Михайлівни, аспірантки, асистента кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки «Нитка життя, що пройшла крізь віки». Виставка присвячена 205 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка.
Іноземні слухачі та викладачі кафедри української мови з захопленням розглядали чудово вишиті рушники, які побували на багатьох виставках в нашій країні і за кордоном. Стежко С.О. розповіла іноземним слухачам про історію вишивання, та призначення кожного рушника.
На завершення виставки іноземні слухачі із задоволенням розповідали вірші Т.Г. Шевченка, І Я. Франка.