В нашому суспільстві достатньо різних стереотипів, а в галузі ІТ їх ще більше. Але кафедра Інженерії програмного забезпечення вже чотири роки ламає стереотипи.
Стереотип 1. Університет не може навчити програмувати
Так, навчити чомусь навряд чи вдасться, а от навчитися самостійно точно можна. А кафедра Інженерії програмного забезпечення робить все, щоб своїм студентам в цьому допомогти. І почали ми з навчального плану, який змінили. Змінили так, щоб зменшити відстань від того що вчив наш випускник і того що потрібно галузі для реальної роботи. Ми знайшли партнерів, відомі і невеликі ІТ компанії, запитали у них про їх потреби (якими компетенціями повинен володіти наш випускник, щоб бути успішним). Наші викладачі пройшли навчання на реальних проектах в цих компаніях. І ми отримали перший результат.
В 2018 році на кафедрі ІПЗ відбувся перший випуск! Всі наші випускники знайшли себе і працюють в ІТ сфері! Жоден випускник не є безробітнім, отриманих знань достатньо щоб прогодувати родину! Спеціальність Інженерія програмного забезпечення є багатогранна і дає кожному реалізувати свої мрії. Наші випускники працюють як у великих ІТ компаніях, таких як ЕРАМ, Infopulse, GlobalLogic так і в невеличких компаніях, є ті хто працюють як фрілансери, а є і ті, хто заклав власну фірму, реалізує свій start-up. Як відрізняються компанії в яких працюють наші випускники, так і відрізняються посади і напрямки діяльності.
Отже, нам вдалось зламати перший стереотип.
Стереотип 2. Програміст – це хлопець
На спеціальності ІПЗ навчаються не тільки хлопці, з першого року створення кафедри в усіх групах завжди були дівчата. З кожним роком їх кількість збільшується, до речі як і кількість жінок-викладачів. На сьогодні вже не можна стверджувати, що програмування це фах чоловіків. Дівчата мають більше життєвих можливостей: зустріти кохання (адже хлопців більше), досягти професійного успіху, фінансової незалежності, мають час на родину та виховання дітей завдяки гнучкому графіку роботи.
Отже, нам вдалось зламати другий стереотип.
Стереотип 3. Програміст не слідкує за своєю зовнішністю, не вміє спілкуватись, має проблеми в стосунках з протилежною статтю
Цей стереотип вдалося зламати завдяки нашим студентам. Наш перший курс активний, креативний, феєричний. Так, студент групи ПД-13 Лозинський Станіслав отримав титул «Містер ДУТ-2019» і довів своїм виступом, що програмісти талановиті, інтелігентні та багатогранні особистості!
Отже, стереотип три зламаний.
Колектив кафедри ІПЗ вітає Лозинського Станіслава з почесним званням! Ми пишаємось Вами, наші дорогі студенти!
Запрошуємо випускників та випускниць 11 класів долучитись до нашого дружного колективу, де завжди цікаво, пульсує безліч ідей та ламати стереотипи вже з нами!