Практика студентів на кафедрі Штучного інтелекту є невід’ємною складовою підготовки здобувачів за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття та вдосконалення практичних навичок і умінь за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки.
При проведенні практики кафедра керується Положенням про проведення практики студентів ДУІКТ
На кафедрі проходять такі види практики:
Ознайомча, виробнича та переддипломна практики проводяться на підприємствах, в організаціях, науково-дослідницьких інститутах, компаніях та інших установах, які мають договір з Університетом про підготовку для них фахівців.
Студенти також можуть самостійно, з дозволу кафедри, підбирати для себе місце проходження практики та пропонувати його для використання.
Виконання кваліфікаційної бакалаврської роботи є завершальним етапом навчання студента на відповідному ступені освіти і виконується на четвертому році навчання. Порядок та процедуру попереднього захисту роботи та процедура захисту перед Державною екзаменаційною комісією відображена в Положенням про кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти у ДУІКТ
Тематика кваліфікаційних бакалаврських робіт
Дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти при виконанні кваліфікаційної роботи є обов’язковим та передбачає дотримання всіх положень Кодексу академічної доброчесності Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема:
Перевірка на плагіат включає два види робіт:
Технічна перевірка на наявність запозичень (плагіат) в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій здійснюється з використанням відповідних технологій та комп’ютерної програми StrikePlagiarism.
Експертний аналіз має на меті виявлення запозичень ідей, рішень, моделей, методів тощо, та здійснюється комісією зі складу викладачів кафедри Штучного інтелекту.
За підготовку файлу роботи, що підлягає перевірці, відповідає автор роботи (студент). Формат файлу повинен бути прийнятним для перевірки на плагіат (підтримуються формати файлів .doc, .docx, .pdf, .odt, які не містять елементів захисту).
Під час підготовки файлу роботи забороняється використовувати будь-які методи обману сервісів перевірки на академічний плагіат, зокрема забороняється:
У випадку виявлення факту спроби обману під час перевірки на наявність академічного плагіату в поданих роботах приймається негативний висновок зі складанням відповідного протоколу і така робота не приймається до захисту.
Виявлені у тексті твору запозичення вважаються правомірними, якщо вони є:
Перед поданням роботи керівникові студент повинен самостійно перевірити її на наявність плагіату із використанням відповідних програм або сервісів, наприклад:
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 217
тел. (044) 249-25-24