XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   
Кафедра Комп'ютерної інженерії

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Загальна інформація
Новини та подіі
Запрошуємо до навчання
Освітні програми
Навчальні дисципліни
Науково-педагогічний склад
Партнери кафедри
Авторизовані курси Академії Cisco
Матеріальна база
Робота зі студентами
Наукова діяльність
Бібліотека
Підшефна школа
Вакансіі
Відгуки
Отримати консультацію
Контактна інформація
Дистанційне навчання
Відгуки працедавців
Публічне обговорення освітньо-професійних програм

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Втілені інноваційні зміни на кафедрі Комп’ютерної інженерії

Ні для кого не секрет, що Інноваційні зміни в навчальному процесі – це запорука успіху любого навчального закладу!

Кафедра Комп’ютерної інженерії Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій навчає студентів тому, що потрібно і так як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і техніки в галузі IT-технологій, та, безперечно, орієнтовані на компетенції наших компаній-партнерів.

Але запорука успіху не тільки в якісній теоретичній підготовці, а і в практичній складовій навчання. Всі практичні заняття на кафедрі Комп’ютерної інженерії проходять з використанням навчально-матеріальної бази, створеної на обладнанні компанії-партнера Cisco останнього покоління.

Наша кафедра вже 5 років тісно співпрацює з компанією Cisco – світовим лідером з продажу мережевого обладнання, яка є потенційним замовником наших випускників зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія».

В межах навчального процесу по всіх курсах підготовки студентів зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» видаються сертифікати компанії-партнера Cisco.

 

Тільки в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій ректором університету розроблена концептуально нова освітня модель «12 кроків до якісної освіти», яка забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці.

На кафедрі Комп’ютерної інженерії  постійно втілюється інноваційний зміст навчання!!!

Як це виглядає? Судіть самі…

1. Сучасна теоретична підготовка

Кафедра Комп’ютерної інженерії здійснює підготовку студентів зі спеціальності Комп’ютерна інженерія, яка є найперспективнішою та високооплачуваною в сфері IT-технологій. Навчання на кафедрі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які відповідають вимогам та потребам сучасного ринку праці. 

Кафедра Комп’ютерної інженерії готує фахівців з проектування, побудови та налаштування комп’ютерних систем. Навчання проходять в сучасних лабораторіях, на обладнанні останнього покоління, з урахуванням всіх вимог майбутніх роботодавців та наших компаній-партнерів.

Наприклад: нижче представлені реальні вакансії та вимоги до них. З права перечень дисциплін зі спеціальності «Комп’ютерна інженерія» які забезпечують ці вимоги (відмічено червоним). Всі дисципліни забезпечують всі вимоги роботодавців!

2. Якісна практична підготовка

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі Комп'ютерної інженерії створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компанії-партнера Cisco та з використанням сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення. 

Вже з перших занять наші студенти практично виконують завдання на справжньому мережному обладнанні.

 
 
 
 
 
 

3. Договори з компаніями

На кафедрі Комп’ютерної інженерії підписано договори про співпрацю з такими світовими компаніями, як Cisco, NG Serv, Vega, Bakotech, Датагруп.

Cisco – світовий лідер в області інформаційних технологій і мереж.

NG Serv – провідна компанія надає комплексні послуги з ІТ аутсорсингу.

Vega Telecom – Національний телеком-оператор України, один з лідерів на ринку телекомунікацій.

Bakotech – міжнародна група компаній, один з лідерів в сфері фокусній Value Adder IT-дистрибуції.

Датагруп – всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому.

4. Перелік компетенцій та їх опис

Випускники кафедри Комп’ютерної інженерії володітимуть знаннями та навичками, необхідними для роботи передусім на інженерних посадах, в організаціях та установах різних форм власності, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях та публічних товариствах.

Бакалавр з комп’ютерній інженерії може займати посади в: технічних бюро; апараті управління підприємств та організацій; конструкторських бюро; консультаційних центрах; технічних відділах підприємств, та інші.

Випускники бакалаврської програми зможуть займати такі первинні посади за Державним класифікатором професій ДК 003: 2010:

 • 3121 Фахівець з інформаційних технологій
 • 3121 Технік із системного адміністрування
 • 3114 Технік з конфігурованої комп’ютерної системи

Які ж компетенції висувають роботодавці до наших випускників:

 • Здатність застосовувати державну та міжнародну документація, стосовно сфери інформаційних технологій, зокрема комп’ютерної інженерії.
 • Базові уявлення про основи моделювання програмного забезпечення, типи моделей, основні концепції уніфікованої мови моделювання UML.
 • Здатність використовувати методи проектування програмного забезпечення для створення комп’ютерних систем та мереж.
 • Сучасні уявлення про інформаційні загрози, які стосуються створення комп’ютерних систем та мереж.
 • Володіння основами конструювання програмного забезпечення для автоматизації комп’ютерних систем та мереж.
 • Здатність проектувати, будувати та налаштовувати комп’ютерні системи та мережі різного виду та призначення.
 • Здатність використовувати та впроваджувати нові технології комп’ютерної інженерії та управляти ними.
 • Здатність брати участь у роботах з впровадження комп’ютерних систем та мереж, їх тестування, налаштування та введення до експлуатації на об’єктах різного призначення.
 • Сучасні уявлення про інформаційні моделі та системи, реляційні та розподілені бази даних, мови запитів до баз даних.
 • Здатність до проектування та організації робочого місця відповідно вимог керівних документів.
 • Володіння технологіями комп’ютерних систем та мереж.
 • Здатність розробляти програмне забезпечення для інтеракції споживачів та розумних пристроїв із використанням комп’ютерів, планшетів та мобільних телефонів.
 • Здатність опановувати нові методи та технології розробки системних програм та вирішувати проблеми у галузі комп’ютерних та інформаційних технологій, визначати обмеження цих технологій.
 • Здатність обґрунтовувати, аналізувати та розробляти рішення щодо вибору та застосуванню комп’ютерного обладнання різного рівня для вирішення виробничих завдань.
 • Здатність аналізувати, аргументувати та вибирати методи розв’язування спеціалізованих задач комп’ютерної інженерії, критично оцінювати отримані результати, обґрунтовувати та захищати прийняті рішення.

5. Видача сертифікатів

На кафедрі Комп’ютерної інженерії вже п’ять років успішно працює Академія Cisco. Наші студенти мають можливість безкоштовно отримувати знання в навчальному процесі з наступних курсів:

 • IT Essentials;
 • CCNA Routing & Switching;
 • CCNA Security;
 • NDG Linux Essentials;
 • NDG Introduction to Linux LPIC-1;
 • Cisco Voice Primer;
 • Cisco Moving Confidently In the Cloud;
 • Cisco Collaboration Primer;
 • Cisco Introduction to Cybersecurity;
 • Cisco Entrepreneurship;
 • Cisco Introduction to the Internet of Everything.

Наявність сертифікату міжнародного зразка – це запорука вдалого працевлаштування в будь-якій міжнародній компанії!!!

6. Підготовка спеціальності з першого курсу

Ні для кого не секрет, що коли Ви вступили до університету, то перший рік, а в деяких університетах і два роки, Ви вивчаєте загальні дисципліни – нудні, нецікаві і, найчастіше, абсолютно не пов'язані з тією спеціальністю на яку Ви поступали. Це відбиває всяке бажання вчитися далі!!! А на третьому курсі – Ви вже взагалі забули на кого Ви навчаєтесь. Аби отримати диплом, а там як-небудь і ким-небудь пристроюсь...

Тільки в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій вже з першого курсу навчають студентів за спеціальністю!!!

На кафедрі Комп'ютерної інженерії вже на першому курсі вивчають наступні дисципліни:

 1. Основи комп’ютерної інженерії.
 2. Архітектура комп’ютерів.
 3. Апаратні та програмні засоби комп’ютерної інженерії.
 4. Програмування.
 5. Алгоритми та структури даних.    

І все це дає можливість вже після першого курсу вирішувати всі проблемні питання зі своїм власним комп’ютером не звертаючись до спеціалістів!

 
 

7. Дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів»

На першому курсі для студентів всіх спеціальностей (спеціалізацій) викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.  Кафедрі Комп’ютерної інженерії відведено тему: «Налаштування роботи персонального комп’ютера, встановлення операційних систем та підключення периферійних пристроїв».

У ході навчання ми навчаємо студентів практично:

 • Налаштувати роботу персонального комп’ютера;
 • Встановлювати та налаштувати операційні системи;
 • Підключати, налаштувати та створювати різні конфігурацій периферійних пристроїв (девайсів користувача).

8. Дисципліни для всіх спеціальностей

Для всіх спеціальностей викладаються дисципліни: на 1 курсі – «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі – «Ділові комунікації», на 4 курсі – «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», які спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати сучасним запитам розвитку суспільства. 

Які ж потрібні знання з цих дисциплін отримує наш студент, який навчається на спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та для чого йому це потрібно?

«Групова динаміка та комунікації» – ця дисципліна навчить нашого студента керувати та працювати в команді, находити різні підходи та напрямки спілкування в різних середовищах. Навчить проектувати та будувати системи на користь Держави та людства.

«Ділові комунікації» – ця дисципліна навчить нашого студента мовної та іншомовної ділової діяльності, зокрема в різномовному середовищі. Навчить діловому спілкуванню та здатністю вирішувати задачі керівника.

«Засади відкриття власного бізнесу» – ця дисципліна навчить нашого студента використовувати закономірності політологічних, економіко-правових і соціально-економічних процесів. Допоможе розібратися з застосуванням державної та міжнародної документації, стосовно сфери інформаційних технологій, зокрема комп’ютерної інженерії.

«Хмарні технології» – ця дисципліна навчить нашого студента володіти основами конструювання програмного забезпечення для автоматизації комп’ютерних систем та мереж, навчить проектувати, будувати та налаштовувати комп’ютерні системи та мережі різного виду та призначення та надасть базові уявлення про основи моделювання програмного забезпечення, типи моделей, основні концепції уніфікованої мови моделювання UML.

9. Поглиблене вивчення англійської мови

Ні для кого вже не секрет, що англійська мова потрібна у всіх сферах нашої діяльності, особливо це стосується сфери IT. Все передаючи сертифікації, вебінари, тренінги проходять на англійській мові. І для того щоб йти в ногу з життям на кафедрі Комп'ютерної інженерії вивчення англійської мови починається з першого курсу, по три пари на тиждень, вже з 3-го курсу викладається «Іноземна мова (фахова)», по два рази на тиждень. З 3-го курсу 20% занять проводиться англійською мовою. Таке навчання забезпечить можливість нашому студенту вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.      

Це відмінна можливість закінчити університет і бути 100% затребуваним фахівцем в будь-якій компанії світу!

10. Обсяг практичних занять

Справжнім IT-спеціалістом можливо стати лише якщо твої теоретичні знання підкріплено справжніми практичними навичками та вміннями. Для спеціаліста по Комп’ютерної інженерії – це ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!!

Тому ми вже з першого курсу починаємо навчати наших студентів по спеціальності, а практичні заняття складають не менш як 50%. Лише на практичних заняттях студент зможе дійсно опанувати свою спеціальність!

Дисципліни зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та їх розподіл на різні види занять (аудиторних за рік) наведено в таблиці, де 1 кредит ECTS = 30 навчальним годинам

№ з/п

Дисципліна

Лекцій

(кредит ECTS)

Практичних

занять

(кредит ECTS)

Лабораторних

занять

(кредит ECTS)

1.

Технології проектування комп’ютерних систем

18

18

18

2.

Основи комп’ютерної інженерії

18

18

18

3.

Архітектура комп’ютерів

36

54

36

4.

Паралельні та розподілені обчислення

36

18

18

5.

Комп’ютерна логіка

18

18

18

6.

Діагностика та тестування мережної інфраструктури

36

36

36

7.

Апаратні та програмні засоби комп’ютерної інженерії

36

54

36

8.

Системне програмне забезпечення

18

18

18

9.

Комп’ютерне моделювання

18

18

18

10.

Сучасні комп’ютерні системи та мережі

36

36

18

11.

Адміністрування комп’ютерних мереж

18

18

18

12.

Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів

36

54

 

13.

Системне програмування

18

18

18

14.

Комп’ютерні мережі

36

36

36

15.

Операційні системи

36

36

36

16.

Комп’ютерні системи

36

36

36

17.

Комп’ютерна електроніка

36

36

36

18.

Периферійні пристрої

18

18

18

19.

Дослідження та проектування комп’ютерних систем та мереж

18

18

18

20.

Перспективні комп’ютерні системи та мережі

18

18

18

21.

Адміністрування комп’ютерних систем

18

18

18

22.

Операційні середовища, системи та оболонки

18

18

18

 

Можемо зробити висновок: 33% навчання – лекції, 36% – практичні заняття, 31% – лабораторні роботи.

Отже, практична підготовка наших студентів складає 67%!

Це означає, що наш студент отримує якісну теоретичну та практичну освіту!

11. Стажування, практики, працевлаштування

Кафедра Комп’ютерної інженерії співпрацює з багатьма компаніями-партнерами в сфері ІТ (Cisco, NG Serv, Vega, Bakotech, Датагруп та інш.). Всі ці компанії пропонують як стажування, так і працевлаштування нашим студентам. Отже наші випускники завжди працевлаштовані!

Проведення практик студентів організовано та проводиться в компаніях-партнерах кафедри Комп'ютерної інженерії (Cisco, Vega, NG Serv).

12. Розподіл навчальних годин (загальні дисципліни та професійного спрямування)

При підготовці бакалаврів зі спеціальності Комп'ютерна інженерія розподіл годин навчального плану здійснюється з розрахунку — 25% на дисципліни загальної підготовки і 75% на дисципліни професійної підготовки за спеціальністю. 

Структурно-логічна схема навчання за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія»

Цикл

I курс

Всього

1 семестр

2 семестр

Кр.

%

Цикл загальної підготовки

Іноземна мова

5

Іноземна мова

5

 

 

Вища математика

5

Вища математика

5

 

 

Алгоритми та структура даних

3

Фізика

4

 

 

Групова динаміка

3

Програмування

3

 

 

 

 

Соціально-екологічна безпека життєдіяльності

3

 

 

Всього

 

 

16

Всього

20

 

 

Цикл професійної підготовки

Основи комп’ютерної інженерії

3

Апаратні та програмні засоби комп’ютерної інженерії

5

 

 

Архітектура комп’ютерів

5

Архітектура комп’ютерів

5

 

 

Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів

6

 

 

 

 

Всього

 

 

14

Всього

10

 

 

Всього  за І курс

 

 

 

60

25

Цикл

2 курс

Всього

3 семестр

4 семестр

Кр.

%

Цикл загальної підготовки

Ділова комунікація

3

Організація баз даних та знань

5

 

 

Філософія

3

 

 

 

 

Вища математика

5

 

 

 

 

Всього

 

 

11

Всього

5

 

 

Цикл професійної підготовки

Комп’ютерна логіка

4

Інженерія програмного забезпечення

4

 

 

Апаратні та програмні засоби комп’ютерної інженерії

5

Комп’ютерне моделювання

3

 

 

 

 

Системне програмування

5

 

 

 

 

Ознайомча практика

3

 

 

Всього

 

 

9

Всього

15

 

 

Вільного вибору студента

Комп’ютерна електроніка

5

Периферійні пристрої

5

 

 

Іноземна мова

5

Іноземна мова

5

 

 

Всього

 

 

10

Всього

10

 

 

 

Всього за 2 курс

 

 

 

 

 

60

25

Цикл

3 курс

Всього

5 семестр

6 семестр

Кр.

%

Цикл загальної підготовки

Технології проектування комп'ютерних систем

5

 

 

 

 

Всього

 

 

5

Всього

0

 

 

Цикл професійної підготовки

Системне програмне забезпечення

5

Інженерна інфраструктура ЦОД

4

   

Комп’ютерні мережі

5

Комп’ютерні мережі

5

   

 

 

Виробнича практика

6

   

Всього

 

 

10

Всього

15

 

 

Вільного вибору студента

Операційні системи

5

Операційні системи

5

   

Комп’ютерні системи

5

Комп’ютерні системи

5

 

 

Серверні платформи НРЕ

5

Побудова SDN мереж

5

 

 

Всього

 

 

15

Всього

15

 

 

 

Всього за 3 курс

 

 

 

 

 

60

25

Цикл

4 курс

Всього

7 семестр

8 семестр

Кр.

%

Цикл загальної підготовки

Засади відкриття власного бізнесу

3

 

 

   

Всього

 

 

3

Всього

0

 

 

Цикл професійної підготовки

Паралельні та розподіленні обчислення

6

Адміністрування комп’ютерних мереж

5

   

Діагностика та тестування мережної інфраструктури*

5

Діагностика та тестування мережної інфраструктури*

5

   

Сучасні комп’ютерні системи та мережі

8

Штучний інтелект

3

   

Хмарні обчислення

3

Переддипломна практика

6

   

 

 

Кваліфікаційна робота

5

 

 

 

 

Підсумкова атестація

1

 

 

Всього

 

 

22

Всього

25

 

 

Вільного вибору студента

Побудова IT-мереж на обладнанні Juniper

5

Технічна експлуатація телекомунікаційних систем і мереж

 

5

 

 

Всього

 

 

5

Всього

5

 

 

 

Всього за 4 курс

 

 

 

60

25

Всього

 

 

 

240

100

Рожевим виділені всі дисципліни для забезпечення спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія», що складає більше 75%! Такій підхід к підготовці на кафедрі Комп’ютерної інженерії дасть змогу сформувати та розвити загальні і професійні компетенції у випускника за освітнім ступенем «бакалавр» спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія», який буде здатний забезпечити розв’язання складних задач та практичних проблем проектування, побудови та налаштування комп’ютерних систем, використовувати і впроваджувати технології комп’ютерної інженерії.
 

Реалізація цієї концептуально нової освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможного фахівця, який повністю відповідає потребам сучасного ринку праці та компетенціям компаній-партнерів (роботодавців).

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Контактна інформація

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом'янська, 7, ауд. 218

Завідувач кафедрою 
Лащевська Наталія Олександрівна:  

Viber: (097)-527-49-26
Telegram: @n_lashchevska

Email: dut.kaf.ki@gmail.com

Новини

Всі новини
Переглядів: 10 693