Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 
Кафедра Економіки

Загальна інформація

Абітурієнту 2024
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Партнери кафедри
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Отримати консультацію
Дистанційне навчання
Академічна доброчесність
Інформація по дипломам, курсовим роботам та практикам
Відгуки
Переваги навчання
Умови вступної кампанії 2024

Загальна інформація

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "051 Економіка" кафедри Економіки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Шановні абітурієнти!

Запрошуємо на навчання за спеціальністю 051 «Економіка»

На кафедрі Економіки відкрита найсучасніша і затребувана на ринку праці спеціальність і йде навчання за унікальною освітньою програмою «Економіка підприємств ІТ-бізнесу», що дозволяє випускникам кафедри гарантовано бути працевлаштованими. Унікальність освітньої програми полягає у поєднанні глибоких знань ІТ-сфери з практикою реального бізнесу. Наші випускники володіють навичками зі: створення, розвитку та управління ІТ-компаніями та проєктами; економічної аналітики та бізнес-планування на основі сучасних програмних рішень; основ програмування і цифровізації бізнес-процесів підприємств; управління електронним бізнесом і цифровими фінансами.

Головною перевагою спеціальності «Економіка» є її універсальність, яка дає змогу працювати в усіх сферах. При цьому Економіка формує найсильніші аналітичні навички і комплексне розуміння того, як «працюють» усі підрозділи підприємства: фінансові, маркетингові, технічні та HR.Випускники кафедри вже сьогодні можуть обіймати посади бізнес-аналітика, економічного радника, менеджера з продажу ІТ та діджитал продуктів, керівника ІТ-проєктів і мати рівень заробітної плати від 25 000 грн. і вище.

 Переваги навчання на кафедрі Економіки

Спеціальність «Економіка» завжди входить до ТОП-10 найбільш популярних спеціальностей в Україні і в світі.

Без економіста не може існувати жодне велике або мале підприємство. Ефективна економіка – це основа успішного існування країни, галузі або компанії. Розвиток цифрової економіки ще більш посилює затребуваність спеціалістів, які здатні однаково ефективно працювати як у команді з людьми, так і у команді з машинами та штучним інтелектом. Стратегічне мислення і вірний розрахунок – життєве кредо Економіста. Керівник з економічним світоглядом завжди перемагає!

Кафедра економіки здійснює підготовку бакалаврів і магістрів

Бакалаврська програма «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» готує фахівців, які однакого добре розуміють і принципи сучасного бізнесу і актуальні особливості програмування. Унікальність програми дозволяє оволодіти кращими практиками з фінансового планування, менеджменту, маркетингу, психології та економічного моделювання. Володіння найпопулярнішими програмними продуктами з комплексного управління підприємствами робить випускників незамінними на ринку праці. 

Презентація бакалаврської програми з Економіки

Магістерська програма «Економіка» готує справжніх професіоналів, здатних керувати у динамічних умовах, здійснювати поглиблену економічну діагностику, прогнозувати і передбачувати. Магістр з Економіки – це непереможний стратег, який розуміє чим живе сучасна економіка і які можливості вона відкриває.

Презентація магістерської програми з Економіки

Переваги навчання за спеціальністю «Економіка» в Державному Університеті телекомунікацій

 Навчання за сучасною, престижною, затребуваною на ринку праці спеціальністю, яка гарантує випускникам цікаву роботу і високі доходи.

 Отримання унікальних навичок керувати цифровізацією будь-якої сфери: від державного управління до великого та малого бізнесу.

 Вміння чітко поставити завдання ІТ-спеціалістам щодо розробки та адаптації прикладних програмних продуктів (1C, BAS ERP, Альтком тощо) під конкурентну та економічну специфіку компанії або держаної установи.

 Можливість відточити свої знання у місцях «професійної сили». Співпраця з компаніями-роботодавцями дає змогу студентам проходити  оплачувані практики і стажування, вчитися кращим прикладам ведення бізнесу і отримувати перше вискооплачуване робоче місце.

Спеціальність «Економіка» відкриває найширші можливості для працевлаштування

Державні підприємства та установи

Бізнес-сфера

Органи фіскальної, податкової, митної служби

ІТ-, телекомунікаційні та медіа-компанії

Національний банк України

Електронна комерція, торгів-ля та сфера послуг

Органи фінансово-економічного моніторингу

Аудиторські, банківські та страхові компанії

Органи боротьби з корупцією та економічною злочинністю

Інші сфери сучасного бізнесу

Якщо Ви прямуєте в ногу з часом – Вам неодмінно потрібна економічна освіта. Будьте кращими з кращих! Навчання за спеціальністю Економіка в нашому Університеті проведе Вас усіма сходами до успішної кар’єри! Інноваційний зміст викладання розкриє усі секрети прибуткового бізнесу!

 
 

По завершенню навчання випускники кафедри можуть обіймати у компаніях-партнерах такі посади:

  • Директор з економіки
  • Бізнес-аналітик (BI, BA, ERP)
  • Економічний радник
  • Економіст-маркетолог
  • Економіст-логіст
  • НR-менеджер
  • Керівник відділу продажів IT і Digital-продуктів
  • Заступник цифрового директора з економіки
  • Економіст з міжнародної торгівлі
  • R&D менеджер
  • Фахівець з розвитку клієнтської мережі
  • Директор з розвитку партнерських зв’язків
  • Начальник планово-економічного відділу

Приклади працевлаштування наших випускників-бакалаврів

Матвієнко Максим Сергійович

Керівник магазину «Lifecell» у м. Київ

Ващук Юліана Андрїївна

Голова Комісії з питань членства Національної молодіжної ради України

 

Фурманюк Анастасія Олегівна

Аудитор мережі магазинів «Гурман»

 

 

Економіст з дипломом ДУТ – це професіонал, який:

  • здатний розуміти ринок, вміє чітко виокремлювати сегмент присутності своєї бізнес-структури, проводити маркетингові дослідження й встановлювати причинно-наслідковий зв’язок між потребами споживачів та обсягами реалізації товарів (робіт або послуг), тобто може обрати маркетинг як сферу своєї діяльності;
  • вміє «читати» звітність підприємств, відчуваючи ті процеси, які обумовили показники в звітах, тобто він «дружить» з бухгалтерським обліком, економічним аналізом й аудитом тощо;
  • може розробляти й обґрунтовувати пропозиції щодо оптимізації бізнес-процесів, оскільки, завдяки сформованому протягом навчання мисленню, бачить будь-яку бізнес-структуру як складний організм, який потребує ефективного управління, а, отже, може бути менеджером!

Цей перелік професійних сфер, де себе може знайти економіст з дипломом ДУТ, не є вичерпним! Будь-який аспект бізнесу може надати ЕКОНОМІСТУ можливість розкрити увесь свій потенціал!

Викладачі кафедри економіки підприємств та соціальних технологій закохані в спеціальність, на якій викладають! Саме це надихає їх працювати з максимальною самовіддачею!

Економіст – це звучить гордо! Економіст сьогодні знаходиться на гребні хвилі Цифрової економіки України та світу!

Для підготовки високопрофесійних, затребуваних на ринку праці фахівців з Економіки в Університеті реалізується унікальна система навчання за інноваційним змістом.

Детальніше про інноваційний зміст навчання

Подивитись основні кроки у підготовці Економістів

Ключові компетентності за ОПП «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти)

Ключові компетентності за ОПП «Економіка» (другий (магістерський) рівень вищої освіти)
 

Науково-педагогічний склад кафедри

Висококваліфікований науково-педагогічний склад кафедри складається з 7 фахівців, а саме: 2 доктор наук і 5 кандидатів наук.

Кафедра Економіки укомплектована прогресивними викладачами. Майстерність цікаво викладати сформована завдяки їх широкому професійному досвіду та численним міжнародним стажуванням. Більше половини викладачів кафедри виступають консультантами сучасних бізнес-проектів або мають власний бізнес. Наші викладачі охоче діляться зі студентами кращими економічними прикладами, оскільки обмінюються досвідом з іноземними колегами і відвідують провідні європейські університети. Тільки за останній період співробітники кафедри пройшли стажування у Лундському університеті (Швеція), Гданській Політехніці (Польща), Політехнічному університеті Порто (Португалія), Академії менеджменту та адміністрування (Польща), Науковому центрі інноваційних досліджень (Естонія). Особливо цінним є й те, що більшість викладачів мають міжнародні сертифікати В2  і не менше 20% своїх дисциплін викладають англійською. Йдучи  у ногу з життям, колектив кафедри робить зміст навчання орієнтованим на сучасні практики та цифрові інновації.

 

 

 

Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Сукурової Н. М.

Зав. кафедри економіки Гусєва О. Ю. і доцент кафедри Хлевицька Т. Б. під час стажування в Університеті Porto Politecnico (Португалія)

Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Голобородько А. Ю.

Також кафедрою до навчального процесу залучаються фахівці-практики компаній-партнерів, а саме:

  1. Олексій-Нестор Науменко, журналіст і телережисер Першого каналу (Україна), член Спілки кінематографістів України
  2. Андрій Козловський, директор Департаменту з управління досвідом персоналу міжнародної компанії «Miratech Corporation»
  3. Наталя Зайцева, директор Департаменту з розвитку бренду роботодавця міжнародної компанії «Miratech Corporation»
  4. Юлія Марченко, директор ТОВ «Аудиторська фірма «Аудит Сервіс Груп»

Навчально-матеріальна база

Університет і Кафедра Економіки забезпечує постійне оновлення начально-матеріальної бази найсучаснішими засобами і обладнанням. Наразі, у навчальній аудиторії № 418 функціонує лабораторія «Лабораторія цифровізації бізнес-процесів і соціально-економічної діагностики».

Детальніше про лабораторію

Співпраця з компаніями - роботодавцями

Кафедра Економіки активно розвиває освітньо-наукові та ділові зв’язки з Компаніями-партнерами, які є потенційними роботодавцями для наших випускників. На сьогодні компанії-партнери кафедри Економіки і Державного університету телекомунікацій є провідними у сфері «digital technologies», бізнес-аналітики, медіа сфери, а саме - «Miratech Corporation»ТОВ «Аудиторська фірма «Аудит Сервіс Груп»ГО «Міжнародний центр неформальної освіти»ТОВ «Телеканал «Прямий»ТОВ «Бухгалтерська компанія «Профіт»ТОВ «Комкаст Україна». Компанії-партнери є активними учасниками освітнього процесу, адже завдяки їм стають чітко зрозумілими вимоги до професійних компетентностей наших випускників (формування «soft skills», та «hard skills»). Крім того, компанії надають можливість майбутнім економістам «відшліфувати» свої знання та навички безпосередньо на професійних теренах з урахуванням інновацій і трендів сучасної економіки. У компаніях-партнерах наші студенти проходять практики і стажування. А найціннішою перевагою даної співпраці є те, що саме в ці – відомі і провідні компанії –  підуть працювати наші випускники після завершення навчання.

Детальніше про партнерів Університету і кафедри

Стажування, практики, працевлаштування

Відповідно до практико орієнтованого навчання, кафедра Економіки на базі компаній-партнерів реалізує програми формальної і неформальної освіти своїх студентів. Головним підтвердження цієї освіти є отримання студентами сертифікатів, які видані та визнаються відомими компаніями. А головною перевагою, яку отримує студент, що пройшов сертифіковане навчання – є гарантоване працевлаштування у цих компаніях. Окрім цього, сертифіковані курси дають можливість перезарахування результатів вивчення профільних економічних дисциплін.

Сертифіковані курси за спеціальністю «Економіка» передусім спрямовані на володіння сучасними інструментами економічної діагностики та планування з використанням прикладних програмних рішень. На сьогодні це є однією з ключових вимог до економістів і, звичайно, – до керівників сучасних підприємств.

З початку 2021 року 24 студенти-економісти отримали Сертифікати від компаній-партнерів. 12 січня 2021 року 15 майбутніх бакалаврів отримали сертифікати про успішне проходження курсу «Бізнес-планування з використанням прикладних програмних рішень» від ТОВ «АФ Аудит сервіс груп». Це дозволило студентам опанувати навички роботи в одній з можливих конфігурацій програмного комплексу BAS ERP, який в Україні на сьогодні визнаний як найкращий серед програмних комплексів з управління підприємствами.

У вересні 2021 року магістранти нашої спеціальності на базі ІТ-компанії «Комкаст-Україна» успішно пройшли сертифіковане навчання за програмою: «Управління собівартістю Інтернет-послуг з використанням прикладних програмних рішень». Результативність курсу, його своєчасність та корисність підтверджуються отриманням дев’ятьма учасниками Сертифікатів компанії-партнера кафедри.

Сертифікація цифрових навичок наших студентів є важливим елементом підготовки конкурентоспроможного на ринку праці фахівця з економіки. Затребуваність такої взаємодії підтверджується тим, що усі наші студенти, які отримали  сертифікати, мають престижну роботу або ефективно поєднують навчання в магістратурі з розвитком своєї кар'єри.


 

Умови вступу на 1 курс в 2024 році

Для вступу у бакалаврат за кошти бюджету та на контракт спеціальності 051 «Економіка» враховуватимуться результати НМТ (Національного мультипредметного тесту) за  2024 р.  або НМТ  2023, 2022 р.


У 2024 році будуть збережені усі пільги та пільгові категорії.

Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.

Основні етапи вступу на бакалавра:

  • Реєстрація на НМТ (створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО) – до 11 квітня 2024 року.
  • Зміна реєстраційних даних – до 15 квітня
  • Отримання запрошення – до 08 травня
  • Проходження тестування НМТ – з 14 травня по 25 червня
  • Отримання результатів НМТ – до 02 липня

Якщо Ви не встигли зареєструватись в основу сесію – передбачена додаткова:

з 10 по 15 травня 2024 року! 

  • Реєстрація електронних кабінетів вступників – з 1 липня 2024 року
  • Подання заяв для вступу – з 19 липня до 31 липня (18-00)
  • Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – 05 серпня.
  • Зарахування на бюджет – 10 серпня
  • Зарахування на контракт – 17 серпня

 

Умови вступу на 2 та 3 курси в 2024 році

Якщо Ви маєте диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра Ви можете поступати на навчання за спеціальністю 051 «Економіка» одразу на 2-й або 3-й курси (денна форма навчання).

Дати основних етапів вступу на 2 та 3 курси співпадають з датами вступу на 1 курс (див. вище)

 

Умови вступу на 5 курс в 2024 році

Для вступу до магістратури необхідно мати диплом бакалавра.

Вступ на навчання для здобуття магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка відбуватиметься за результатами ЄВІ (єдиний вступний іспит) + ЄФВВ (єдиний фаховий вступний іспит).

Основні етапи вступу:

  • Реєстрація заяв на участь у вступних випробуваннях (ЄВІ, ЄФВВ, фаховому  іспиті, співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ, фаховому іспиті замість ЄФВВ) – з 07 по 29 травня
  • Отримання запрошення – до 17 червня
  • Проходження тестування– з 24 червня по 15 липня

Якщо Ви не встигли зареєструватись в основу сесію – передбачена додаткова:

з 17 по 21 червня 2024 року!

  • Реєстрація електронних кабінетів – з 1 липня.
  • Подання заяв для вступу – з 31 липня до 14 серпня (18-00)
  • Зарахування на бюджет – 23 серпня
  • Зарахування на контракт – 30 вересня

 
 


Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь до завідувача кафедри Економіки Гусєвої Ольги Юрівїни за телефонами: 050-155-40-65; 067-325-29-90.

 Адреса університету: м. Київ, вул. Солом’янська, 7 

 Отримайте сучасну освіту,  яка дає впевненість у завтрашньому дні!


Завжди раді спілкуванню з Вами,
з повагою, викладачі кафедри Економіки

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
тел. 249-25-16

economic-duikt

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 90 061