Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 
Кафедра Інформаційних систем та технологій

Наукова діяльність

Загальна інформація
Навчальні дисципліни спеціальності Інформаційні системи та технології
Викладацький склад
Методична робота
Періодичні видання
Робота із студентами
Матеріальна база
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Партнери кафедри
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Інноваційне навчання ІПЗАС
Практика, дипломування
Дистанційне навчання
Відгуки роботодавців

Наукова діяльність

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "126 Інформаційні системи та технології" кафедри Інформаційних систем та технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Науково-педагогічні працівники (НПП) кафедри активно займаються науковою роботою у сфері інформаційних систем та технологій, що відповідають потребам роботодавців для галузі Інформаційні технології, яка на сьогодні є найперспективнішою галуззю не тільки в нашій країні, а й у всьому світі. Кафедра працює над науково-дослідними роботами, привносячи цим свій вклад в науку:

  1. Фаззі-систeми активнoгo управління чeргoю пакeтів в мeрeжах TCP/ІP.
  2. Визначeння oбласті прийняття рішeнь бoртoвoгo радіoлoкаційнoгo датчика цілі.
  3. Рoзрoбка систeми активнoгo управління чeргoю пакeтів в мeрeжах TCP/ІP з викoристанням REM-рeгулятoрів.
  4. Дослідження обробки траєкторної інформації в вимірювально-обчислювальних системах.
  5. Аналіз ринку та дослідження перспектив розвитку комп’ютерно- інформаційного обладнання.
  6. Методика оцінки ефективності роботизованої системи моніторингу місцевості на основі машинного навчання.

Науково-дослідна робота кафедри виконується на замовлення таких підприємств: ТОВ Науково-виробнича фірма «СКАРН», підприємство «Інститут радіолокаційних технологій», ТДФ «Інженерно-будівельна фірма «ЛДС»».

Кафедра активно займається науково-дослідницькою роботою під керівництвом завідувача кафедри, доктора технічних наук, доцента Сторчак Каміли Павлівни. Так викладачі кафедри Миколайчук В.Р., Данильченко В.М., Хоменчук В.О. займаються написанням дисертаційних робіт.

П.І.П.

Тема дисертації

Спеціальність

1

Миколайчук Віра Романівна

Методика оцінки ефективності роботизованої системи моніторингу місцевості на основі машинного навчання

123 Комп’ютерна інженерія

2

Данильченко Валентина Миколаївна

Методи обробки даних в мікрокомп’ютерних комплексах на основі персональної ідентифікації

123 Комп’ютерна інженерія

3

Хоменчук Владислав Олегович

Методика побудови адаптивних кластерів комп’ютерних систем для збору та обробки інформації з пристроїв ІоТ

123 Комп’ютерна інженерія

4

Свердлюк Богдан Ігорович

Методика визначення показників якості бездротових локальних мереж для їх ефективного функціонування

126 Інформаційні системи та технології

5

Каграманова Юлія Костянтинівна

Методика автоматизації проєктних рішень інформаційних систем для підвищення ефективності розробки мультисенсорних пристроїв

126 Інформаційні системи та технології

6

Завацький Владислав Олександрович

Системи передавання інформації на базі багатовимірних сигналів

126 Інформаційні системи та технології

Викладачі кафедри активно беруть участь у міжнародних конференціях, здійснюють наукові публікації як у фахових виданнях України, так і за кордоном. За період 2021-2022 навчальних років завідуючою кафедри Інформаційних систем та технологій Сторчак Камілою Павлівною та викладачами кафедри Полоневич О.В., Тушич А.М., Миколайчук В.Р. були опубліковані три статті у реферативній базі Scopus:

  • Development of a web system for recognizing the images taken by UAV. Kriuchenkov O., Morozova O., Kharchenko V., Tetskyi A., Storchak K. Proceedings of the 2022 IEEE 12th International Conference on Dependable Systems, Services and Technologies, DESSERT 2022.
  • Olha Shevchenkoa, Andrii Bondarchuka, Olha Polonevycha, Bohdan Zhurakovskyib, Nataliia Korshunc «Methods of the Objects Identification and Recognition Research in the Networks with the IoT Concept Support Conference»: Cybersecurity Providing in Information and Telecommunication Systems 2021, April 2021. At: 277-282
  • Anakhov P., Zhebka V., Tushych A., Skladannyi P., Sokolov V. Evaluation method of the physical compatibility of equipment in a hybrid information transmission network: journal of theoretical and applied information tehnoligy, 2022, 100(22), p.6635-6644.
  • O. Pliushch, R. Mykolaichuk, V. Mykolaichuk, O. Makhovych, A. Mykolaichuk and O. Kravchenko, "Text Information Source Modeling for Learning Monitoring System," 2021 IEEE 3rd International Conference on Advanced Trends in Information Theory (ATIT), Kyiv, Ukraine, 2021, pp. 154-158, doi: 10.1109/ATIT54053.2021.9678516.

До наукової роботи на кафедрі Інформаційних систем та технологій активно залучаються студенти адже на кафедрі створені всі умови для достатнього становлення майбутнього науковця.

Викладачі кафедри доцент Ткаленко О.М., старший викладач Тушич А.М. підготували студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Інформатика і кібернетика»:

  • наукова робота: Заруцький Р.В., Заріцька О.М. «Дослідження методів обробки статистичної інформації в корпоративних VoIP мережах»;
  • наукова робота: Кульчицький О.Є., Хоменчук В.О. «Розробка моделі обміну пакетів між віртуальними маршрутизаторами на основі NAT трансляцій».

На кафедрі працює студентський гурток «Інтернет речей», на якому студенти, які  прагнуть оволодіти знаннями в галузі інформаційних систем та технологій, технологій розробки та експлуатації Інтернет речей, вивчають компоненти Інтернету речей, збирають пристрої на макетних платах Arduiono, вивчають програмування пристроїв мовами С++, Wiring а також працюють над власними проектами у середовищі Arduino IDE.

Навики роботи з IoT (Інтернет речей) допомагають перетворити бізнес у будь-якій галузі - від виробництва до збереження інформації. Наші студенти не лише дізнаються, як Інтернет речей змінює світ, а й набувають всіх необхідних вмінь та практичних навиків для отримання добре оплачуваної роботи в галузі Інформаційних технологій.

За період роботи гуртка студенти власноруч реалізували наступні проекти:

Назва проекту: Світлодіодний куб

Студенти: Павленко Марина, Павленко Кіріл, Животівський Максим

 
 

Назва проекту: Світлодіодний куб

Студенти: Карпенко Владислав, Зеленський Олександр, Тельпук Дар'я, Срібна Аліна

Назва проекту: RGB-світильник з керуванням за допомогою сенсорної панелі

Студенти: Карпенко Владислав, Шабельник Анастасія, Шаповалов Богдан, Якименко Олександр, Щибун Євген, Пришко Сергій, Єрьоменко Нік, Кривошей Олександр

Назва проекту: Робот зі світломузикою

Студенти: Крушеніцкий Марк, Приходько Максим, Костюк Максим

Назва проекту: Світломузика

Студенти: Лопухін Веніамін, Ульянченко Максим, Царик Олександр, Хомич В'ячеслав

Проект: Годинник з оргскла

Студент: Токар Богдан

 
 

Також проводиться студентський гурток «3D-моделювання», на якому студенти вивчають основи 3D-моделювання. Навики 3D-моделювання наразі широко використовують у індустрії розваг (фільми, анімація і 90% комп'ютерних ігор), медицині та промисловості.

 
 
 

Викладачі кафедри активно беруть участь у міжнародних конференціях, здійснюють наукові публікації як у фахових виданнях України, так і за кордоном. Так, у 2019 році завідуючою кафедри Інформаційних систем та технологій Сторчак Камілою Павлівною та викладачами кафедри Ткаленко О.М., Полоневич О.В. було опубліковано 2 статті у реферативній базі Scopus:

  1. The image models of combined correlation-extreme navigation system of flying robots;
  2. Influence of the Composite Materials Nonlinear Properties with Radioisotope Inclusions on Reflected Radiation.

6-10 листопада 2019 року звідуюча кафедри ІПЗАС Сторчак К.П. приймала участь у Міжнародній конференції (Україна – КНР) Talent Exchange Conference in theYangtze River First City & Talent-themed Week, Yibin, China. У березні 2019 року Сторчак К.П. проходила наукове стажування за програмою академічного стажування ITASC Інституту міжнародного та наукового співробітництва WSOSA CERTIFICATE, Варшава.

Асистент кафедри Миколайчук В.Р. отримала сертифікат про роботу і відвідування курсу «English Language Courseat BLS English», Англія, графство Саффолк, м.Бері-Сент-Едмендс. Брала участь у міжнародній конференції «EVA 2019 Florence», м. Флоренція.

Поєднання навчання і досліджень викладачів та студентів досягається також спільними публікаціями викладачів і студентів адже поєнання навчання і наукових досліджень, підготовка наукових кадрів є одним із стратегічних напрямів розвитку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій!

Випускники кафедри Інформаційних систем та технологій – студенти групи ІСД-41 – беруть активну участь у публікаціях тез та виступах на конференціях університету задля апробації своїх досліджень у дипломних роботах:

ПІП

Апробація

Посилання

1

Алтинніков Д.Є.

1. Система клімат контролю у системі «розумний будинок». ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Як штучний інтелект та IOT доповнюють один одного. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

2

Асман М.Я.

1. Розробка системи клімат контролю з використанням OPENHUB. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

3

Бєлкін Ю.О.

1. Дослідження застосування хмарних технологій для реалізації рішень IOT. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

4

Бойко М.Ю.

1. Дослідження хмарної платформи для інтернету речей. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Дослідження реалізації хмарних платформ для Інтернету Речей. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

5

Вільцев О.І.

1. Штучний інтелект і Інтернет Речей як інноваційні методи вдосконалення агропромислового сектора. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

6

Грінько І.С.

1. IOT – невід’ємна частина сільського господарства. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

7

Джерелейко А.О.

1. Застосування енергоефективних технологій в системах ІоТ. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Narrow band Іnternet of Things (NB-IOT). Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

8

Дубчак Д.К.

1. Застосування систем ІоТ в логістиці. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Застосування систем ІоТ в логістиці. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

9

Зайко І.Д.

1. Технологія bigdata. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Використання технології BIG DATA в сфері телекомунікацій. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

10

Казанцев В.Д.

 

1. Застосування алгоритму “навчання з підкріпленням” для реалізації автоматизованого гравця-агента комп’ютерної відео-гри. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

11

Колодяженський Б.М.

1. Розробка інтелектуальної системи управління освітленням "розумний будинок". ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Розробка інтелектуальної системи управління освітленням "розумний будинок". Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

12

Леонтьєв І.О.

1. Дослідження розвитку технологій доповненої івіртуальної реальності. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Дослідження застосування технологій доповненої і віртуальної реальності на етапах проектування “розумних міст”. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

13

Макарцев М.О.

1. Дослідження системи моніторингу та прогнозування стану середовища на основі технологій інтернету речей. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. LORA. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

14

Миколаєнко В.О.

 

 

 

 

 

1. Використання технологій віртуальної та доповненої реальності у навчанні. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

15

Назаренко А.О.

1. Вплив мобільних операторів на розвиток ІоТ (internet of things) . ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Вплив BIG DATA на розвиток інформаційного середовища. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

16

Назаренко О.М.

1. Використання iot для запобігання аварійних ситуацій на підприємстві. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Використання ІоТ для запобігання аварійних ситуацій на підприємстві. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

17

Ніколаєнко О.М.

1. Дослідження застосування технології blockchain для безпеки iot. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Роль штучного інтелекту в ІоТ. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

18

Постельников В.М.

1. Як інтернет речей використовує big data: архітектура та аналіз ІоТ-систем. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Дослідження методів обробки великих масивів данних в системах ІоТ. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

19

Сушко В.П.

Перспективи розвитку ІоТ в Укріїні. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

20

Токарчук Д.О.

1. Промисловий інтернет речей. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Дослідження методів уніфікації протоколів ІоТ. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

21

Трамбовецький О.А.

1. Nb-іот - перспективи розвитку технології та проблематика. ІХ науково-технічна конференція студентів та молодих вчених Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій «Сучасні інфокомунікаційні технології».

2. Kyiv Smart City – можливості розумного міста. Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку IоT».

https://dut.edu.ua/uploads/n_7726_26577046.pdf

 

https://dut.edu.ua/uploads/l_2028_80879534.pdf

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03110, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 203
тел. (044) 249-25-81

  

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 16 327