XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Війна технологій: вже за півроку безпілотниками в ЗСУ керуватиме штучний інтелект

11:06, 25-09-2024

Протягом наступних 6-8 місяців в Збройних силах України може відпасти потреба у пілотах дронів, адже БПЛА тепер керуватиме штучний інтелект. Про це заявив командир спецпідрозділу БПЛА "Птахи Мадяра" Роберт Бровді, пише Уніан.

За словами військовика, еволюція подібних технологій призведе до того, що ШІ буде основним інструментом ведення війни, оскільки вже зараз 50% всієї "ударної діяльності" формують саме дрони.

"Зараз одночасно розробляються сотні систем штучного інтелекту, і вони тестуються в експериментальних режимах. Через півроку пілоти вже не будуть потрібні. Знадобляться люди, які просто піднімуть дрон на метр над землею. А далі дрон сам, залежно від свого розвитку, вирішить, що атакувати, як відрізнити "Жигулі" від танка і точно не переплутає українця з ворогом", - заявив "Мадяр".

Також Бровді закликав не ставитися скептично до таких тенденцій і вчасно інвестувати кошти в розвиток технологій.

Нагадаємо, Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій запрошує на навчання на кафедрі Штучного інтелекту. В нашому університеті навчання проходить на сучасному обладнанні, що надає можливість студенту отримати практичні вміння і навички зі спеціальності. Метою освітньої програми є підготовка компетентних, креативних фахівців високого рівня, здатних працювати у галузі інформаційних технологій.

Стань частиною команди ДУІКТ та творити майбутнє штучного інтелекту!

Детальніше про кафедру ШІ ДУІКТ: