У четвер, 24 квітня викладачі Навчально-наукового інституту кібербезпеки та захисту інформації Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій провели серію профорієнтаційних заходів у навчальних закладах міста Яготина, спрямованих на популяризацію спеціальності кібербезпеки серед майбутніх абітурієнтів.
Досвідчені фахівці кафедри Технічних систем кіберзахисту – доцент кафедри Ігор Аверічев та старший викладач кафедри Петро Поночовний поінформували здобувачів освіти 11 класів Яготинських ліцеїв №1; №2 та №3, як розпізнати фішингові повідомлення, створити надійні паролі, уникнути шахрайства в соцмережах та захистити свої пристрої від зловмисників. Особливу увагу приділили психологічним аспектам кібербулінгу та методам протидії йому.
«Кібербезпека — це не лише технології, а й критичне мислення. Важливо, щоб молодь усвідомлювала: кожен крок в інтернеті має наслідки», — наголосив Ігор Аверічев, експерт з кіберзахисту.
За даними Держспецзв’язку, понад 60% кібератак в Україні спрямовані на фізичних осіб, серед яких значну частку становлять підлітки. Навчання кібергігієні зі шкільної лави — ключовий крок до формування безпечного цифрового суспільства.
Навчально-науковий інститут кібербезпеки та захисту інформації планує розширювати профорієнтаційні ініціативи, охоплюючи здобувачів освіти усієї Київської області.