Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
        

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Укр.
   
Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Загальна інформація

Переваги вступу на кафедру Телекомунікаційних систем та мереж
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Підготовка магістрів
Методична робота
Видавнича діяльність
Наукова діяльність
Матеріальна база
Робота із студентами
Партнери кафедри
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Інноваційні зміни, втілені на кафедрі
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Дистанційне навчання
Відгуки про кафедру

Загальна інформація

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

 Переваги навчання на кафедрі Телекомунікаційних систем та мереж

 

На даний момент галузь телекомунікацій є надзвичайно престижною і перспективною для початку побудови професійної кар'єри. Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж готує фахівців спеціальності 172 – «Електронні комунікації та радіотехніка» за найбільш затребуваною в галузі телекомунікацій та сфері інформаційних технологій спеціалізацією «Телекомунікаційні системи та мережі», для їх подальшої професійної діяльності в усіх державних та комерційних підприємствах та компаніях галузі у відповідності до вимог таких провідних виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення як: Сisco, Juniper, Hewlett-Packard, Microsoft, D-Link, Apple та інші.

Віртуальний тур по аудиторіям

На відміну від «вузьких» фахівців спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека» та інших, випускники спеціалізації «Телекомунікаційні системи та мережі» володіють комплексними теоретичними знаннями та практичними навичками щодо: програмування телекомунікаційних пристроїв; проектування, практичного розгортання та експлуатації не окремого обладнання, а сучасних комп’ютерних конвергентних мереж у цілому; налаштування протоколів динамічної маршрутизації і процесів передачі з’єднання абонентів між різними видами мереж; захисту інформації та обладнання від несанкціонованого доступу, а також організації і управління сумісним функціонуванням різноманітного телекомунікаційного обладнання відомих світових вендорів в єдиній мережі.

Тому якісна підготовка випускників кафедри у відповідності до вимог провідних виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення дозволяє їм по завершенні навчання працювати на посадах:

  • Інженер з телекомунікацій
  • Системний адміністратор
  • Devops engineer
  • Технічний спеціаліст
  • Монтажник зв’язку
  • Інженер-пректувальник
  • Та багатьох інших посадах в установах і організаціях галузі телекомунікацій та сфери інформаційних технологій, які і в умовах світової кризи продовжують залишатися найбільш прибутковими.

Обравши для навчання спеціальність «Електронні комунікації та радіотехніка», студенти отримують можливість працевлаштування інженером у багатьох компаніях Інтернет провайдерів, провайдерів IP-телефонії, операторів цифрових систем телебачення, супутникового телебачення, мобільного зв'язку та багатьох інших, з якими кафедрою Телекомунікаційних систем та мереж укладено договори про співпрацю.


Логотипи компаній-партнерів кафедри

Цілеспрямована підготовка студентів, відповідно до потреб, визначених конкретними компаніями-роботодавцями, дозволяє випускникам кафедри отримати необхідні теоретичні знання та опанувати практичні вміння і навички, які необхідні для виконання функціональних обов’язків працівниками відповідної компанії.

Студенти кафедри Телекомунікаційних систем та мереж починають проходити практику уже з 3-го курсу в компаніях: Huawei, Укртелеком, Водафон та в інших компаніях з якими укладені договори про співпрацю та працевлаштування студентів. Це дозволяє не лише випускникам детально визначитися з тим, яка саме професійна діяльність їм більше до вподоби, але і надає роботодавцям можливість відібрати майбутніх працівників та запропонувати їм індивідуальні контракти, що дозволяють вже з третього курсу поєднувати навчання з роботою за спеціальністю.

Реалізація цієї інноваційної освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців в галузі телекомунікацій та сфері інформаційних технологій, зарплати в яких в Україні зараз зростають максимально швидко.

Тобто з кожним роком зміст навчання стає все більш орієнтованим не на надання знань голої теорії, а на формування практичних навичок експлуатації сучасного телекомунікаційного обладнання, що складає основу побудови найсучасніших телекомунікаційних систем та мереж ведучих світових виробників.

При цьому теоретична підготовка здійснюється на основі останніх досягнень науки і сучасного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, чому значно сприяє проведення міжнародних наукових конференцій та семінарів під егідою Міжнародного союзу електрозв’язку, членом якого є Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій.

Це дозволяє максимально швидко вносити зміни до навчальних планів підготовки студентів та своєчасно орієнтувати випускників на потреби роботодавця та вимоги до працівників галузі, що постійно зростають. А проведення занять викладачами кафедри телекомунікаційних систем та мереж, які самі пройшли ліцензування та визнані сертифікованими інструкторами міжнародних компаній, дозволяє по завершенню вивчення програми підтверджувати отримання нашими студентами необхідних теоретичних знань та практичних навичок з експлуатації телекомунікаційного обладнання за міжнародними стандартами.

Оскільки компанії Juniper Networks, Сisco, Huawei, Укртелеком, Воля, Діпрозв'язок, Український державний центр радіочастот, DEPS Україна та інші, з якими укладено договори про співпрацю, вкрай зацікавлені в кваліфікованих фахівцях, які не лише знають теоретичні питання, але і спроможні все робити практично без додаткової підготовки, вони охоче беруть наших студентів на практику та надають їм пріоритетне право отримати перше високооплачуване робоче місце, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє.

Саме з метою задоволення зростаючого попиту роботодавців на фахівців вищої кваліфікації, які не лише володіють теоретичними знаннями, але й мають практичні навички ефективно їх застосовувати в процесі експлуатації сучасного обладнання та спроможні з першого робочого дня  виконувати свої обов’язки у повному обсязі, на практичну підготовку студентів спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка» передбачено 67% навчального часу.

Це означає, що наші студенти вже з першого курсу навчаються налаштовувати та працювати з операційними системами, а також з сучасним телекомунікаційним обладнанням. Проектувати телекомунікаційні системи та мережі, використовуючи сучасні програмні та апаратні рішення. 

На кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база, що інтегрована до загальної лабораторної мережі Університету та яка дозволяє здійснювати навчання студентів питанням практичного розгортання сучасних конвергентних мереж, налаштування протоколів динамічної маршрутизації і процесів передачі з’єднання абонентів між різними видами мереж та особливостей функціонування різноманітного телекомунікаційного обладнання таких відомих світових вендорів як: Juniper Networks, Сisco, Huawei та Hewlett-Packard.

При цьому практична підготовка студентів здійснюється на телекомунікаційному обладнанні останнього покоління, яке надається компаніями-партнерами кафедри та постійно оновлюється.

 

Навчальна лабораторія 201 "Оптичних та перспективних ліній зв'язку"

Обладнання:

  • комплексний тренажер оптичних та структурованих кабельних систем;
  • тренажер відпрацювання практичних навичок монтажу оптичних ліній малого та середнього офісу;
  • мілівольтметр В3-42-1 шт.; прилад КСС-111- 2 шт.; прилад КОМС -1 шт.; прилад ОМК3-76-6 шт.;
  • прилад OМ3-65A - 1 шт.; прилад Б5-45А- 1 шт3;
  • стенд- Волоконно-оптичний зв'язок; стенд- Оптичне волокно та зразки оптичного кабелю;
  • стенд - Гофровані труби у грунті; стенд- Зразки полімерних трубок для кабелів у грунті;
  • стенд - Зразки з'єднаних полімерних трубок для кабелів у грунті; стенд - Муфта для
  • волоконно-оптичного кабелю; інформаційні стенди -6 шт.; термофен; набір інструментів
  • монтажника; тестер оптичний ЕXFO FPM-600; мікрорефлек-тометр FOD-70; 
  • комплект витратних матеріалів; зварювальний annaрат Fujcura 80S;
  • набір інструментів для зварювального апарату; рефлектометр EXFO AXS-100; тестер оптичний
  • ЕXFO FPМ-600; оптичний пристрій ЕXFO FLS-600; мікрорефлектометр FOD-70.

Проведення практичного навчання з питань:

  • проектування та iнженерно-технічного забезпечення експлуатації ВОЛЗ для підготовки бакалаврів зa cпецiальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка, спеціалізація- Волоконно-оптичні системи передачі, ремонтно-відновлювальних робіт на типових оптичних лініях зв'язку компанії Укртелеком (за технологією зварювання оптичних кабелів).

Проведення наукових доследжень з питань:

  • застосування міліметрового i cубміліметрового діапазонів в оптичних телекомунікаційних системах.

 

Навчальна лабораторія 220 "JUNIPER NETWORKS AKADEМІС ALLIANCE"

Обладнання:

  • Маршрутизатори
  • Juniper SRX-300-SYS-JE -6 шт;
  • Watson ON-8800 - 2 шт;
  • комутатори Juniper EX-2200-24T-4G - 3 шт;
  • маршрутизатор Cisco 7603-1 шт;
  • комп. шафа з блоком живлення-2 од.

Проведення практичного навчання з питань:

  • розгортання, налаштування та експлуатації мультисервісних мереж на обладнанні компанії Juniper Networks;
  • налаштування та моніторингу стану гетерогенних конвергентних мереж;
  • створення мережних послуг. 

Проведення наукових доследжень з питань:

  • синхронізації пристроїв в мережах SDH;
  • моніторингу стану сучасних оптичних маршрутизаторів.

 

Розгорнута в лабораторіях кафедри конвергентна локальна мережу відповідає усім світовим стандартам, внаслідок чого, лабораторія № 220 була офіційно визнана Академією всесвітньої мережі Juniper Networks Academic Alliance, яка продовжує залишатися в Україні унікальною. Тобто лише в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій студенти мають можливість отримати глибокі теоретичні знання та досконалі практичні навички з експлуатації телекомунікаційного обладнання виробництва компанії Juniper Networks, річний обсяг продаж якого в усьому світі наближається до 5 млрд.$.

 

Навчальна лабораторія 222 "Авторизований центр міжнародної промислової сертифікації PEARSON VUE"

Обладнання:

  • Комутатори НP ProCurve 2610-24/12 PWR Network PoE Switch J9086A - 2 шт;
  • комп'ютери із спеціалізованим програмним забезпеченням- 12 шт.

Biдповідає міжнародним вимогам до тестового центру Реarson VUE, що надає можливість проведення сертифікаційного тестування за програмами 148 компаній (Cisco, Microsoft, Linux Professional Institute, Juniper, HP та ін.), результати якого визнаються у 175 країнах.

 

Таким чином, наші випускники відразу навчаються працювати з телекомунікаційним обладнанням, яке буде встановлене на місці їх майбутнього працевлаштування. Зрозуміло, що це дозволяє швидше влитися в робочий ритм, закріпити за собою робоче місце та претендувати зовсім на інший розмір оплати праці. А значна кількість компаній-партнерів кафедри, з якими укладені договори про співпрацю, дозволяє суттєво полегшити пошук специфіки професійної діяльності (програмування, налаштування обладнання, прокладка телекомунікаційних мереж, робота з корпоративними клієнтами та інше), яка найбільше подобається випускникові.

З метою забезпечення нашим випускникам пріоритетного права на отримання першого високооплачуваного робочого місця, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє, кафедрою Телекомунікаційних систем та мереж було укладено договір з компанією Pearson VUE та в аудиторії № 222, вперше серед навчальних закладів м. Києва, було розгорнуто авторизований тестовий центр цієї компанії на одинадцять місць.

Компанія Pearson VUE (Virtual University Enterprises) – визнаний світовий лідер з проведення міжнародного сертифікованого електронного тестування, послугами якої користуються в 175 країнах, які визнають такі сертифікати.

Співпраця компанії Pearson VUE з компаніями: Сisco, Juniper, Oracle, Microsoft, Apple, Symantec, Novell, Intel, Citrix, IBM та інші забезпечує нашим студентам необхідні умови автоматизованого, надійного, якісного та рівного  електронного тестування на знання програмних продуктів відомих IТ-компаній та навичок практичного використання сучасного телекомунікаційного обладнання.

Сертифіковані інструктори кафедри Телекомунікаційних систем та мереж

(науково-педагогічні працівники, що отримали право на навчання студентів за ліцензованими програмами компаній)

2014 р.

2015 р.

2016 р.

2018 р.

2020 р.

2022 р.

Сертифікація інструкторів компаніями

Cisco

Cisco

Pearson VUE

Cisco

Pearson VUE

Cisco

Pearson VUE

Juniper

Cisco

Pearson VUE

Juniper

Cisco

Pearson VUE

Juniper

DIMICOM

Кількість інструкторів

2

4

5

6

8

10

На кафедрі 83% викладачів мають вчені ступені доктора і кандидата технічних наук. Також 75% науково-педагогічних працівників вільно володіють англійською мовою, тому 20% дисциплін викладаються саме на англійській мові.

Наші викладачі пройшли відповідний курс підготовки та є сертифікованими інструкторами таких компаній, як Cisco, Pearson VUE, Juniper, тому вони мають право безкоштовно здійснювати навчання студентів за визнаними в усьому світі програмами підготовки в межах вивчення дисциплін фахової спеціалізації. Викладачі щорічно проходять курси підвищення кваліфікації для вдосконалення та розширення методів навчання студентів.

А відкриття власного авторизованого тестового центру компанії Pearson VUE безпосередньо в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє, не звертаючись до комерційних центрів тестування, здійснювати сертифікацію наших студентів за офіційно визнаними програмами тестування декількох  десятків провідних виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення.

З кожним роком серед студентів зростає розуміння того, що у теперішній час роботодавцям не цікаво утримувати фахівця, який має лише диплом про вищу освіту державного зразка. Запорукою успішного працевлаштування в сучасному інформаційному суспільстві стає наявність у претендента на робоче місце відповідного сертифікату міжнародної промислової сертифікації, який гарантує роботодавцю, що його володар гарантовано здатен працювати на сучасному телекомунікаційному обладнанні. Тому все більше наших студентів користуються нагодою отримати сертифікат, тому що видані під час навчання міжнародні сертифікати дозволяють без проблем працевлаштуватися.

Сприяє цьому і поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання, оскільки на 1-2 курсі студенти  3 пари занять на тиждень вивчають професійну іноземну мову під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов, а на старших курсах з усіх фахових дисциплін, що викладаються кафедрою, 20% занять проводяться англійською мовою. Це забезпечує можливість нашому студенту володіти технічною англійською мовою на рівні міжнародного стандарту В2 та успішно пройти співбесіду під час працевлаштування в міжнародну ІТ- компанію.

Таким чином, на відміну від інших навчальних закладів, Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій має можливість підтвердити міжнародними сертифікатами Pearson VUE набуття студентами глибоких теоретичних знань та сформованість у них необхідних практичних навичок в експлуатації сучасного телекомунікаційного обладнання відповідно до потреб потенційних роботодавців.

А визнання таких сертифікатів 175 країнами суттєво підвищує конкурентоспроможність випускників Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій на ринку працевлаштування та забезпечує можливість отримання першого високооплачуваного робочого місця не тільки в Україні, але і у будь-якій країні світу.

Завдяки цьому 60% студентів які навчаються на кафедрі вже працюють в провідних компанія та компанія-партнерах, тому всі наші випускники працевлаштовані. Щорічні відгуки свідчать про високий рівень теоретичних і практичних умінь та можливість випускників виконувати поставлені завдання, про що свідчать позитивні відгуки роботодавців.

За посиланням Ви можете ознайомитися з середнім рівнем заробітної плати в галузі телекомунікацій в Україні.

Якщо Ви зацікавлені перспективою професійного становлення в галузі телекомунікацій, зарплати в якій в Україні зростають максимально швидко, по завершенню нашого знайомства, пропоную Вам детально ознайомитись з довідковою інформацією для Абітурієнтів та заповнити Анкету вступника, яка надасть Вам можливість отримати персональну консультацію від завідувача кафедри та продовжити наше знайомство.

 

Увага! Абітурієнтам 2023 року!

Для ознайомлення з умовами вступу на 1,2,3 курси та магістратуру перейдіть за посиланням.

У нашому університеті дозволяється щомісячна оплата навчання з 1 курсу, за зверненням студентів, які навчаються за контрактом!

Вартість навчання

БАКАЛАВР

17320 грн. в рік

МАГІСТР

22930 грн. в рік

 

Якщо у Вас виникли запитання

Адреса приймальної комісії: 03110 м. Київ, вул. Солом’янська, 7

Приймальна комісія: (044) 2488593, 2492591

Завідувач кафедри Заїка Віктор Федорович
Моб: +380 63 485 2406

Email: tsm_dut@ukr.net

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680,  м. Київ,
вул. Солом’янська, 7, каб. 208
Тел. (044)249-25-83
E-mail: tsm.dut@ukr.net

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 2 096 539